Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Porziņģis sasniedz 7000 gūto punktu robežu, “Wizards” sāpīgs zaudējums Losandželosā

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) kārtējo jeb 10 zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā ar 117:119 piekāpās Losandželosas “Lakers”. Uzvaras grozs kādreizējā “Wizards” spēlētāja Tomasa Braienta kontā.

Lebrons Džeimss un Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today. Scanpix)
19.12.2022 09:45

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Losandželosas “Lakers” (117:119) laukumā pavadīja 37 minūtes un 38 sekundes. Tas ir trešais lielākais spēles laiks šosezon. Spēlēs, kurās latvietis nospēlēja vairāk minūtes, tika aizvadīti pagarinājumi.

Sev atvēlētajā laikā Porziņģis guva 21 punktu (1p. 5/7, 2p. 5/9, 3p. 2/9), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, atdeva piecas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas, saņēma divas piezīmes un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā (+5).

Piecas piespēles ir atkārtots 2022./23. gada sezonas labākais rādītājs. Vismaz piecas rezultatīvas piespēles Porziņģis šosezon iekrājis četrās spēlēs. Porziņģis šajā sezonā 10 reizes iekrājis double-double.

Karjeras laikā vienradzis nospēlējis 366 spēles basketbola Mekā jeb NBA. Vidēji spēlē viņš guvis 19.2 punktus, izcīnījis 7.9 atlēkušās bumbas, atdevis 1.7 piespēles un bloķējis 1.9 pretinieku metienus.

Pirmajā ceturtdaļā abas komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu, bet otrajā “Lakers” dominēja laukumā un prata iekrāt 13 punktu pārsvaru (36:23). Pirmais puslaiks noslēdzās ar 66:52 par labu Losandželosas vienībai.

Porziņģim pirmais puslaiks nebija veiksmīgs punktu ziņā. Latvietis guva tikai sešus punktus (metienos 1/7). Jāatzīmē, ka pirmajā puslaikā latvietis tika pie četrām rezultatīvajām piespēlēm.

Trešā ceturtdaļā Porziņģis pārslēdza ātrumus un guva 13 punktus. Precīzi bija divi tālmetieni. Pateicoties latvieša 13 un Bredlija Bīla 11 punktiem, “Wizards” atspēlēja visu deficītu un izvirzījās vadībā.

Lebrons Džeimss dominēja noslēdzošajās 12 minūtes. 37 gadus vecais basketbolists guva 13 punktus un atdeva izšķirošo piespēli Tomasam Braienta, kas nodrošināja panākumu – 119:117.

“Wizards” zaudējumu sērija turpinās. Porziņģa pārstāvētā komanda zaudējusi jau 10 spēles pēc kārtas. 14 bilanci 11-20 tā ieņem 12. vietu Austrumu konferencē.

Pēc vairāku spēļu izlaišanās ierindā atgriezās Bredlijs Bīls. Viņš ar 29 punktiem bija rezultatīvākais burvis. Kails Kuzma zaudējumā pievienoja 22 punktus un 16 atlēkušās bumbas.

Džeimss uzvaru sekmēja ar 33 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un deviņām piespēlēm. Entonija Deivisa prombūtnē 16 punktus guva un 10 atlēkušās bumbas izcīnīja Braients, kurš iepriekš pārstāvēja “Wizards”.