Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģis sasniedz karjeras rezultativitātes rekordu, pret “Hawks” gūstot 43 punktus

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) karjeras rezultatīvāko spēli aizvadījis latvietis Kristaps Porziņģis. Viņš mačā pret Atlantas “Hawks” guva 43 punktus, labojot karjeras rekordu, kas bija 41 punkts. Vašingtonas “Wizards” pie uzvaras gan tikt nespēja – 120:122.

Kristaps Porziņģis un Dežonte Marejs. (Foto: USA Sports Today.Scanpix)
09.03.2023 09:15

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Atlantas “Hawks” (120:122) uz parketa pavadīja nepilnas 38 minūtes. Latvietis ar lielisku precizitāti (1p. 2/3, 2p. 10/12, 3p. 7/10) guva 43 punktus, tādējādi labojot karjeras rekordu, kurš tika uzstādīts 2022. gada 28. novembrī pret “Timberwolves” (41 punkts).

Latvietim šajā spēlē arī piecas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvās piespēles, viena kļūda un piecas piezīmes. Spēli Porziņģis noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā (+8).

Latvietis labojis arī Baltijas rekordu. Iepriekšējais rekords bija 42 gūtie punkti spēlē. 2022. gada izskaņā Domants Sabonis Jūtas “Jazz” grozā iemeta 42 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā, kurā latvietis šosezon regulāri ir rezultatīvākais spēlētājs komandā, Porziņģis atzīmējās 10 punktiem. “Wizards” gan nonāca iedzinējos (28:34), jo “Hawks” sekmīgāk prata realizēt savus metienus.

Pirmā puslaika turpinājumā Porziņģis papildināja savu gūto punktu bagāžu. Otrajā ceturksnī vienradzis realizēja piecus no pieciem metieniem, noslēdzot puslaiku ar 22 gūtajiem punktiem.

“Wizards” izdevās pārņemt vadību un iekrāt trīs punktu pārsvaru (61:58). Metienus pirmajā puslaikā “Wizards” realizēja ar 61.9% precizitāti.

Vašingtona trešajā ceturtdaļā prata iekrāt 15 punktu pārsvaru, tomēr “Hawks” atspēlējās. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas rezultāts bija 94:90 par labu “Wizards”, bet spēles noslēdzošajā nogrieznī “Hawks” nospēlēja nedaudz sekmīgāk un izcīnīja panākumu – 122:120.

Porziņģis gūto punktu rekordu laboja līdz ar spēles beigu signālu, kad rezultāts bija 117:122. Latvietis raidīja grozā tālmetienu, tiekot pie 43. punkta spēlē un jauna karjeras rekorda.

Vismaz 20 punktus guva vēl divi “Wizards” basketbolisti. Bredlijam Bīlam izdevās gūt 24 punktus, atdot astoņas rezultatīvas piespēles un pārtvert trīs bumbas, savukārt Kails Kuzma spēli noslēdza ar 25 punktiem, 10 bumbām zem groziem un sešām piespēlēm.

“Hawks” komandā vismaz 10 punktus guva septiņi spēlētāji. Trejs Jangs ar 28+10 un trīs pārtvertajām bumbām bija labākais komandā. Dežonte Marejs pievienoja 17 punktus un sešas piespēles, bet rezervistam Bogdanam Bogdanovičam 14 punkti, astoņas bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.

“Wizards” pēdējo piecu spēļu laikā trīs zaudējumi. Ar 31 uzvaru un 35 zaudējumiem burvji ieņem 10. vietu Austrumos. 11. martā “Wizards” atkārtoti tiksies ar “Hawks”.

Porziņģis, kurš trešdien laboja savu karjeras rekordu NBA spēlē gūstot 43 punktus, pēc mača atzina, ka ticies pie daudz brīviem metieniem.

“Komandas biedri labi mani atrada laukumā, tiku pie daudz brīviem metieniem un vienkārši metu,” par lielisko individuālo sniegumu pēc zaudējuma Atlantas “Hawks” komandai savā laukumā ar 120:122 sacīja Porziņģis.

“Mačos, kas notiek divas dienas pēc kārtas tagad jūtos daudz labāk. Domāju, ka mana statistika šādās spēlēs ir labāka.”

“Varam meklēt dažādus attaisnojumus un teikt, ka mums ir četras spēles piecās dienās, tomēr savs darbs ir jāpadara,” neapmierināts par zaudējumu tiešajiem konkurentiem bija latviešu basketbolists. “Diemžēl to neizdarījām. Tagad uzvara būs jāizcīna atkārtotajā mačā.”