Porziņģis sezonu noslēdz ar “double-double” un zaudējumu izšķirošajā spēlē

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” izslēgšanas turnīra pirmās kārtas septītajā spēlē ar 111:126 piekāpās Losandželosas “Clippers”, tādējādi noslēdzot 2020./21. gada sezonu. “Clippers” spēlētāji realizēja 20 tālmetienus, kamēr “Mavericks” grozā raidīja tikai 10. Porziņģis spēli noslēdza ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

Kristaps Porziņģis cīņā par bumbu. (Foto: AP/Scanpix)
07.06.2021 09:37

Kristaps Porziņģis sezonas pēdējā spēlē laukumā bija 42 minūtes, kuru laikā guva 16 punktus (1p. 4/4, 2p. 6/7, 3p. 0/5), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, pārtvēra divas bumbas, nopelnīja trīs piezīmes un spēli noslēdza ar +/- koeficientu mīnus astoņi. Porziņģim šī bija sērijas trešā rezultatīvākā spēle, kā arī pirmā spēle, kurā latvietis tika pie double-double.

Līdz šim sērijā Porziņģis ne reizi nebija spējis izcīnīt vairāk par sešām atlēkušajām bumbām. Ar to gan nepietika, jo no tālās distances Porziņģis, tāpat, kā visa Dalasas komanda, uzbruka nesekmīgi.

Luka Dončičs laukumā bija 44 minūtes, atkārtojot karjeras gūto punktu rekordu un kļūstot par jaunāko spēlētāju, kurš guvis vismaz 40 punktus NBA sērijas septītajā spēlē. Slovēnis spēli noslēdza ar 46 punktiem (1p. 7/11, 2p. 12/19, 3p. 5/11), septiņām atlēkušajām bumbām un 14 rezultatīvajām piespēlēm. Tāpat viņam sešas kļūdas un +/- rādītājs mīnus deviņi.

Tims Hārdavejs realizēja tikai vienu tālmetienu (3p. 1/9), spēli noslēdzot ar 11 punktiem, savukārt Bobans Marjanovičs guva 14 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Uzvarētāju labā 28 punkti, 10 atlēkušās bumbas un deviņas piespēles Kavai Lenardam, bet 23 punktus, uzstādot jaunu karjeras rekordu izslēgšanas turnīrā realizētajos tālmetienos (3p. 7/9) guva Markuss Moriss. Pols Džordžs pievienoja 22 punktus un 10 rezultatīvas piespēles.

Dalasas “Mavericks” sērijas sestajā spēlē, kura tik aizvadīta Dalasā, nespēja uzvarēt, tādējādi Losandželosas “Clippers” sēriju aizveda uz Losandželosu, kur šovakar tika aizvadīta sērijas noslēdzošā jeb septītā spēle.

Fantastisku pirmo ceturtdaļu aizvadīja “Mavericks” līderis Luka Dončičs, kurš guva 19 no 38 komandas punktiem, palīdzot rikšotājiem būt vadībā pēc pirmā ceturkšņa (38:35). Pirmā puslaika turpinājumā augsto metienu realizāciju saglabāja “Clippers”, bet “Mavericks”, salīdzinot ar pirmo puslaiku, nespēja uzbrukt grozam ar tik augstu precizitāti.

Puslaika pārtraukumā “Clippers” devās ar astoņu punktu pārsvaru (70:62). “Mavericks” rindās lielisks bija Dončičs, kurš bija pamanījies gūt jau 29 punktus un atdod septiņas rezultatīvas piespēles, savukārt Kristapam Porziņģim bija izdevies gūt 12 punktus, pārspējot divās iepriekšējās spēlēs iespēto.

Dalasa otro puslaiku iesāka jaudīgi, atspēlējot deficītu un izvirzoties vadībā, bet “Clippers” turpinājumā veica 10:0 izrāvienu, atjaunojot pārsvaru uz tablo, savukārt nepilnas divas minūtes pirms trešās ceturtdaļas noslēguma pēc Kavai Lenarda un Lūka Kenarda gūtajiem punktiem “Clippers” panāca 15 punktu pārsvaru, kas tobrīd bija lielākais pārsvars spēlē. “Clippers” bija veikusi izrāvienu 24:4.

Noslēdzošajā ceturtdaļā “Clippers” iesāka ar vēl vienu izrāvienu, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem. “Mavericks” spēles izskaņā izdevās pietuvoties “Clippers” līdz septiņu punktu deficītam, bet Redžijs Džeksons iemeta svarīgu tālmetienu. “Clippers” veiksmīgi aizvadīja spēles beigas, uzvarot sērijas septītajā spēlē (4-3) un nodrošinot vietu Rietumu konferences pusfinālā, kur tai būs jātiekas ar labāko regulārā turnīra komandu Jūtas “Jazz”, savukārt Porziņģim un Dalasai sezona beigusies.