Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģis sezonu sāk ar “double-double” un panākumu pret “Pacers”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pirmo spēli jaunajā sezonā aizvadījis Kristaps Porziņģis un viņa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Burvji izbraukumā ar 114:107 pārspēja Indianas “Pacers”. Porziņģim 15 punkti, 10 atlēkušās bumbas un trīs piespēles.

Kristaps Porziņģis un Džeilens Smits. (Foto: AP.Scanpix)
20.10.2022 09:10

Kristaps Porziņģis nospēlēja 32 minūtes, kuru laikā guva 15 punktus (1p. 4/6, 2p. 4/9, 3p. 1/5), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva trīs piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva divas kļūdas, saņēma divas piezīmes. Kopumā latvieša +/- rādītājs bija +7.

Vašingtonas “Wizards” pirmajā ceturtdaļā iekrāja deviņu punktu pārsvaru. Pirmo punktu jaunajā sezonā guva tieši Latvijas spēlētājs Porziņģis, kurš maču iesāka ar vienu realizētu soda metienu.

Kopumā pirmo puslaiku Vašingtona uzvarēja ar 60:52. Visi trīs “Wizards” līderi prata sasniegt 10 gūto punktu robežu. Porziņģim un Kuzmam bija 11 punkti, bet Bīls paguva gūt 13 punktus.

Pirmā puslaika beigās Deni Avdija iedzīvojas potītes savainojumā, kas viņam liedza turpināt spēli. Kā vēlāk ziņoja NBA apskatnieks Eidriens Vodžnorovskis, padziļinātas pārbaudes neko nopietnu nav parādījušas.

Trešajā ceturtdaļā “Wizards” spēlēja stabili. Tās spēlētāji realizēja 11 no 21 metiena (52,4%), kas kopumā ļāva palielināt pārsvaru par diviem punktiem.

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā “Wizards” Pārsvars bija sasniedzis pat 18 punktu pārsvaru, tomēr spēles beigas bija diezgan saspringtas. “Pacers” prata pietuvoties (107:110), tomēr spēles beigas labāk aizvadīja burvji, kas svinēja panākumu ar 114:107.

Kails Kuzma panākumā pievienoja 22 punktus, 13 atlēkušās bumbas un divus bloķētus metienus, bet Bredlijam Bīlam 23 punkti, sešas piespēles un piecas atlēkušās bumbas. No rezervistu soliņa labākais bija Vils Bārtons, kurš maču noslēdza ar 17 punktiem.

“Pacers” komandā jāizceļ Tairīzs Halibērtons, kuram 26 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles. Otrais rezltatīvākais bija pirmgadnieks Benedikts Maturins, kurš 2022. gada draftā tika izvēlēts ar kopējo sesto numuru. Viņam 19 punkti un septiņas bumbas zem groziem.

“Wizards” un Porziņģim nākamais mačs paredzēts 22. oktobrī pulksten 2. Tā savā laukumā uzņems Demāru Derouzenu un Čikāgas “Bulls”.