Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģis tiek izraidīts, “Mavericks” ar -38 piedzīvo sakāvi pret “Warriors”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. Spēlējot izbraukumā pret Goldensteitas “Warriors”, tika piedzīvots zaudējums ar 92:130. Porziņģis guva tikai deviņus punktus, bet spēlēs laikā latvietis no spēles tika izraidīts.

26.01.2022 08:02

Porziņģis vismaz 20 punktus nav guvis jau septiņas spēles pēc kārtas. Pēdējo reizi vismaz 20 punktus viņš guva 1. janvārī pret Sakramento “Kings” (24 punkti ar 66,7% precizitāti).

Latvietis nevienā no pēdējiem pieciem mačiem nespēja sasniegt 20 gūto punktu robežu. Attiecīgi Porziņģa šīs sezonas vidējā rezultativitāte noslīdēji zem 20 gūto punktu robežas.

Luka Dončičs 27 minūtēs tika pie 25 punktiem (1p. 7/7, 2p. 3/10, 3p. 4/7). Dončičam arī astoņas bumbas zem groziem, trīs piespēles, divas kļūdas, trīs piezīmes un +/- koeficients -19.

Pirmajā puslaikā “Warriors” prata iekrāt 12 punktu pārsvaru (63:51). “Warriors” metienus realizēja ar 54,2% precizitāti.

11 punktus karotāju rindās guva gan Klejs Tompsons, kurš izlaida iepriekšējo spēli, gan Stefens Karijs, kurš pēdējā laikā savus metienus realizē ar neierasti zemu precizitāti.

Luka Dončičs “Mavericks” labā guva 21 punktu pirmajā puslaikā, bet Tims Hārdavejs, kurš ar 10 punktiem bija otrs rezultatīvākais spēlētājs, kājas savainojuma dēļ pameta laukumu un vairs neatgriezās.

Pēc pārbaudēm tika konstatēts, ka Hārdavejs spēles laikā salauzis kājas pirkstu. Šobrīd nav precizēts, cik ilgi Hārdavejs nevarēs palīdzēt komandai, bet tas noteikti nenotiks tuvākajā laikā.

“Warriors” otrajā puslaikā turpināja prasmīgi realizēt metienus, palielinot pārsvaru līdz 19 punktiem. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Warriors” rezervisti bija guvuši 42 punktus, kamēr “Mavericks” 17.

Noslēdzošajā ceturtdaļā spēle priekšlaicīgi beidzās Porziņģim, kurš izrādīja savu neapmierinātību par pieļauto kļūdu, ar kāju aizsperot bumbu. Pārkāpuma dēļ latvietim mačs bija noslēdzies.

Ceturtā ceturtdaļa Dalasas izpildījumā bija zem katras kritikas. “Mavericks” spēlētāji savā grozā ielaida 33 punktus, bet pretinieku grozā nespēja iemest vairāk par 14. “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu ar 38 punktu deficītu (92:130).

Vismaz 10 punktus guva septiņi “Warriors” spēlētāji, lielu pienesumu panākumā dodot tieši rezervistiem. Rezultatīvākais ar 22 punktiem bija pirmgadnieks Džonatans Kuminga, bet Stefens Karijs 18 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas un septiņas piespēles.

Dalasas rindās bez Dončiča vismaz 10 punktus guva tikai Džeilens Bransons, kurš 36 minūtēs guva 11 punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un atdeva piecas piespēles.

“Mavericks”, kas ieņem piekto vietu Rietumos ar bilanci 27-21, nākamo spēli aizvadīs 27. janvārī jeb naktī uz trešdienu, tiekoties ar Portlendas “Trail Blazers”.