Porziņģis turpina “danku” sēriju un sakrāj 14+13 zaudējumā

07.11.2015 10:21

Trešajā NBA spēlē pēc kārtas ar bumbas triecienu grozā uzreiz pēc partnera neprecīza metiena izcēlies Kristaps Porziņģis, turklāt šonakt to paveica veselas divas reizes. Mačā pret Milvoki ”Bucks” latviešu uzbrucējs savāca ”double-double” ar 14 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām, bet Ņujorkas ”Knicks” cieta trešo zaudējumu pēc kārtas (92:99).

Piekto reizi sešās spēlēs Kristaps Porziņģis pārsniedza desmit gūto punktu robežu, nospēlētajās 28 minūtēs sametot 14 punktus (1p. 1/2, 2p. 5/9, 3p. 1/4). Viņa NBA karjerā tas ir pagaidām ilgākais spēles laiks, kurā 20 gadus vecais basketbolists savāca arī 13 atlēkušās bumbas (deviņas no tām uzbrukumā) , bloķēja vienu metienu un vienreiz rezultatīvi piespēlēja. Porziņģim arī divas kļūdas un trīs piezīmes, kā arī +/- rādītājs mīnus seši. Sezonas pirmajās sešās spēlēs Kristaps vidēji mačā laukumā pavadījis 24,0 minūtes, guvis 12,3 punktus (metieni – 40,9%, soda metieni – 80,0%) un izcīnījis 8,3 atlēkušās bumbas, kā arī pārtvēris 1,5 bumbas, bloķējis 1,2 metienus un atdevis 0,7 rezultatīvas piespēles, pieļaujot arī 1,8 kļūdas.

Pats pirmais “Knicks” un Porziņģa uzbrukums šonakt gan sanāca neveiksmīgs – pārāk ilgs dribls tālu no groza, un metiens sekoja jau pēc uzbrukuma laika beigām. Grūtības pret īpaši aktīvo ”Bucks” aizsardzību bija visai ”Knicks” komandai, kura aizmeta garām pirmos 11 tālmetienus, un Milvoki izvirzījās vadībā ar 14 punktu pārsvaru.

Pret Porziņģi jau pašā sākumā vairākas reizes tika pārkāpti noteikumi, taču soda metieni nesekoja, jo vēl nebija pārsniegta piezīmju norma. Latviešu uzbrucējs tika pie vairākām atlēkušajām bumbām uzbrukumā, kā arī pēc Robina Lopesa nomaiņas uz brīdi palika centra pozīcijā, kurā izcēlās ar precīzu caurgājienu. Otrajā ceturtdaļā Porziņģis pārliecinoši nobloķēja Krisa Kouplenda tālmetienu, bet pats laukuma pretējā pusē atbildēja ar precīzu trejaci. Kouplenda un Džabari Pārkera dēļ Porziņģim gan nācās aizsardzībā spēlēt visai tālu no groza, kas radīja nelielas neērtības, taču ”Knicks” prata atspēlēties, dodoties pārtraukumā ar 53:56, bet Porziņģis bija savācis jau 8+7.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis saņēma piezīmi uzbrukumā, bet pavisam drīz nokārtoja sev otro ”double-double” NBA karjerā, trešajā spēlē pēc kārtas izceļoties ar bumbas triecienu grozā no augšas uzreiz pēc partnera neprecīza metiena. Tie gan bija tikai ziediņi – pēc Lengstona Geloveja netrāpītā tālmetiena bumba atleca ļoti augstu virs groza, un Porziņģis atkal lidoja visaugstāk, notvēra bumbu vienā rokā un spēcīgi trieca grozā.

Porziņģa iedvesmota, ”Knicks” spēja vēlreiz atspēlēties un pirmoreiz izvirzīties vadībā. Kamēr pamatsastāvs atpūtās, rezultatīvi spēlēja Deriks Viljamss, un, kad sešas minūtes pirms beigām laukumā atgriezās Porziņģis un Karmelo, ”Knicks” atpalika tikai nedaudz. Taču, lai arī Porziņģis vēlreiz pielaboja partnera metienu (šoreiz bez danka), sekoja vairāki nesekmīgi Entonija metieni, vairākas reizes netrāpīja arī Porziņģis, un ”Bucks” atkal atrāvās 95:86 divas minūtes pirms beigām. Vēl gan Ņujorkai radās iespēja izraut uzvaru, taču pie -5 netika savākta bumba pie sava groza, un ”Knicks” cieta trešo zaudējumu pēc kārtas, turklāt joprojām nav uzvarējusi savā laukumā.

Iespēja to paveikt gan būs jau drīz, proti, rītvakar 22:30 pēc Latvijas laika, kad paredzēta spēle pret ”Lakers”.

Pret “Bucks” Ņujorkas sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Entonijs, kurš trāpīja sešus no 16 metieniem no spēles un papildus sešām rezultatīvām piespēlēm pieļāva arī piecas kļūdas. Tikai divas atlēkušās bumbas centram Robinam Lopesam, un šo spēli savā aktīvā nevar ierakstīt arī abi “Knicks” sākumsastāva aizsargi Vujačičs un Kalderons, kuri kopā guva divus punktus… Savukārt rezerves aizsargs Gelovejs ar septiņām atlēkušajām bumbām bija otrs labākais komandā šajā rādītājā. “Bucks” rindās savukārt Džonam Hensonam 22 punkti, un ar viņa palīdzību Milvoki guva trešo uzvaru pēc kārtas, revanšējoties par sezonas atklāšanā ciesto sakāvi ar 25 punktu starpību.