Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Porziņģis uguņo ar 38 punktiem un nokārto Dalasas uzvaru Indiānā

04.02.2020 09:19

Nacionālajā basketbola asociācijā Kristaps Porziņģis aizvadīja savu sezonas rezultatīvāko spēli, iemetot 38 punktus, kas viņa pārstāvētajai Dalasas ”Mavericks” vienībai nesa uzvaru pār Indiānas ”Pacers” ar 112:103.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes, kurā trāpīja desmit no 20 metieniem no spēles (1p. 12/12, 2p. 4/7, 3p. 6/13). Viņš arī savāca 12 atlēkušās bumbas, parūpējoties par iespaidīgu ”double-double”, viņam arī viena pārtverta bumba, viena kļūda un trīs piezīmes. Porziņģa +/- rādītājs bija plus 18, dalīts labākais komandā.

Porziņģis bija izlaidis iepriekšējo spēli, savukārt pirms tam arī bija spēlējis lieliski, iemetot 35 punkus pret Hjūstonu. Šodienas mačs Porziņģim ir rezultatīvākais šosezon un dalīts otrs rezultatīvākais viņa NBA karjerā. Interesantā kārtā latviešu uzbrucēja ražīgākais punktu skaits bijis tieši pret ”Pacers” – 2017. gada novembrī viņš iemeta 40 punktus pret šo komandu, tolaik vēl spēlējot ”Knicks” sastāvā.

Dalasa arī šodien aizvadīja spēli bez savainotā Luka Dončiča, kas gan neliedza vēl vairāk uzlabot savu izbraukuma spēļu statistiku (17-7). Porziņģim ar 25 punktiem palīdzēja Tims Hārdevejs, abiem kopā gūstot vairāk nekā pusi komandas punktu. Vēl 15 punktus iemeta Dorians Finnijs-Smits, bet nevienam citam Dalasas rindās nebija vairāk par desmit punktiem.

Dalasa turējās vadībā gandrīz visu spēli, taču šī vadība gandrīz visu laiku bija neliela. Arī pēdējā ceturtdaļā ”Pacers” visu laiku turējās līdzi, un trīs minūtes pirms beigām Domants Sabonis pievilka ”Pacers” līdz 98:103. Dalasa savas nākamās iespējas izmantoja, un Porziņģis iemeta abus soda metienus pēdējā minūtē, nokārtojot komandas uzvaru ar 112:103, kā arī uzstādot savu karjeras rekordu vienā spēlē realizētajos soda metienos, ko viņam izdevās paveikt ar perfektu precizitāti. Jāpiemin, ka arī seši trāpītie tālmetieni vienā spēlē ir Porziņģa NBA karjeras rekords, atkārtojot 2018. gada janvārī paveikto pret ”Nets”.

Sabonis ”Pacers” komandā palika vienas rezultatīvas piespēles attālumā no ”triple-double” – viņam 26 punkti, 12 atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Sabonis trāpīja 11 no 18 metieniem no spēles. Pieticīga spēle toties Viktoram Oladipo, kurš nesen atgriezies pēc smaga savainojuma – viņš guva deviņus punktus ar 17 metieniem no spēles.

Dalasas nākamā spēle būs pēc divām dienām savā laukumā pret ”Grizzlies”.