Ričardsam 32 punkti, “Liepāja” pārliecinoši iekļūst 1/4 finālā

23.02.2016 19:25

”Liepāja/Triobet” iekļuvusi Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālā, arī atbildes spēlē pieveicot Rakveres ”Tarvas” (93:87). Divu spēļu summā uzvara ar 30 punktu pārsvaru, bet šodienas uzvarā ar 33 punktiem izcēlās ”Liepājas” leģionārs Kristofers Ričardss.

Lai ”Liepāja/Triobet” iekļūtu ceturtdaļfinālā, tai šodien bija salīdzinoši viegls uzdevums – atlika vien nezaudēt ar 25 vai vairāk punktu starpību, turklāt spēle tika aizvadīta savu līdzjutēju priekšā Liepājā.

Spēli ”Liepāja” sāka smagnēji, pirmajās četrās minūtēs gūstot tikai trīs punktus. Necik tālu gan atrauties nespēja arī Reiņa Strupoviča un Roberta Strumbra pārstāvētā ”Tarvas”, taču pavisam cita rezultativitāte bija novērojama ceturtdaļas otrajā pusē. Vairākus grozus guva Ričardss un Krastiņš, kas ļāva ”Liepājai” pirmās desmit minūtes uzvarēt ar 25:21.

Arī lielāko daļu otrās ceturtdaļas ”Liepāja” bija vadībā un pārliecinoši kontrolēja notikumu gaitu divu spēļu summā. Pēc puslaika pārtraukuma vadības maiņas norisinājās jau daudz biežāk, un pēc Strupoviča tālmetiena trešās ceturtdaļas izskaņā ”Tarvas” panāca arī 64:60, tiesa, ”Liepāja” izspēlēja līdz pilnīgi brīvajam Tomam Leimanim, kurš trīs punktus atguva.

”Tarvas” lielāko punktu ražu sakrāja tieši Latvijas duets Strupovičs un Stumbris, kamēr Liepājai otrajā puslaikā uz ilgāku laiku bija ierobežots Liepājas uzbrukuma līderis Ričardss. Taču ceturtajā ceturtdaļā viņš atkal tika pie vairākiem groziem, vairākas reizes aizbēgot no pretiniekiem ātrajos uzbrukumos. Ričardss sasniedza arī 30 punktu robežu un panāca Liepājai plus deviņi, kamēr Ingars Aizpurs trīs minūtes pirms beigām izcēlās ar iespaidīgu bloku.

Mačs noslēdzās ar 93:87, bet divu spēļu summā ”Liepāja/Triobet” uzvarēja ar 167:137. Jāpiemin, ka arī Liepājas iepriekšējā spēlē – LBL pret ”Ogri” – Ričardss bija iespaidīgi rezultatīvs un savos pēdējos divos mačos kopā guvis 75 punktus.

”Liepāja/Triobet”-”Tarvas” 93:87 (25:21, 17:19, 21:24, 30:23).

Liepāja/Triobet: Ričardss 34 (8 atl.b.), Hikss 13, Čavars 9 (10 atl.b.), J. Antrops 8, Aizpurs 7, Krastiņš 7, G. Antrops 6, Sokolovs 6, Leimanis 3.

Tarvas: Ross 23, Stumbris 21, Strupovičs 21 (7 rez.p.), Hogtons 10 (11 atl.b.), Rāps 5, Gūde 4, Paiste 3, Joesārs,