Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rīdziniece ar Liepājas asinīm

Rīdziniece ar Liepājas asinīm
18.06.2007 17:58

0

Atslēgvārdi

Lai arī viena no Latvijas izlases līderēm un pašreizējā Krievijas superlīgas kluba “Dinamo” basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota ir dzimusi Rīgā, viņai ir ļoti ciešas saiknes ar Liepāju – šeit pirms pārcelšanās uz galvaspilsētu dzīvoja viņas vecāki Aiga un Andris Jēkabsoni, kā arī vēl joprojām dzīvo Anetes vecvecāki Dzintra un Imants Baki. Anetei ir iedzimts basketbolistes talants, jo gan viņas vecmāmiņa, gan vecāki savulaik ir bijuši augsta līmeņa basketbolisti – Dzintra spēlējusi PSRS izlasē, māte Aiga bijusi Latvijas jaunatnes izlases kapteine, visbeidzot viņas tēvs Andris bijis viens no vadošajiem spēlētājiem kluba “VEF” rindās un arī Latvijas un PSRS izlasēs.

Tūlīt pēc aizvadītās sezonas Krievijā Anete Jēkabsone atgriezās Latvijā un, protams, paviesojās arī Liepājā pie saviem mīļajiem tuviniekiem. Aicinājām izcilo basketbolisti uz neilgu sarunu, lai sīkāk uzzinātu par jau aizvadītajiem gadiem basketbola laukumos un tuvākās nākotnes plāniem.

– Cik noprotu, sezonu starplaikos viesošanās Liepājā tev ir neatņemama dzīves sastāvdaļa?
– Tieši tā, jo, lai arī esmu dzimusi Rīgā, visi mani tuvākie radinieki nāk no Liepājas. Tēvs ar māti gan tagad strādā un dzīvo ārzemēs, taču vecmāmiņa ar vectēvu joprojām ir Liepājā. Parasti uzreiz pēc sezonas, kad ir vairāk brīvā laika, atbraucu pie vecvecākiem. Viņi mani ļoti lutina – varbūt pat pārāk daudz. Liepājā man patīk, un, atbraucot šeit, gadu no gada var redzēt, kā pilsēta ir attīstījusies. Protams, nedrīkst nepieminēt pludmali, uz kuru reizi pa reizei arī aizeju.

– Vai atceries, kad spēri savus pirmos soļus basketbolā?
– Šķiet, tas bija sešu gadu vecumā, kad visa ģimene bija devusies līdzi tēvam, kurš tobrīd spēlēja Ungārijā. Tētis mani paņēma uz treniņu un brīvā brīdī man parādīja trīssoli. Sanāca jau ar pirmo mēģinājumu, tad Andris mani centās iesaistīt basketbolā un aizveda, manuprāt, pie vienas no izcilākajām trenerēm Maijas Kubliņas, kas man desmit gadu laikā iemācīja basketbola pamatus.

– Kad tu saprati, ka basketbols tavā dzīvē var būt vairāk nekā tikai aizraušanās?
– Man bija 14 gadu, spēlēju Maijas Kubliņas vadītajā “TTT” komandā, un jau tolaik mani aicināja uz Latvijas U-16 izlasi, kuras sastāvā piedalījos Eiropas čempionātos. Tā bija sava veida lielā basketbola gaisotnes apostīšana. Toreiz izlasē jau spēlēja tādas basketbolistes kā Anda Jēkabsone un Evija Āzace, kuru pēdās es gribēju iet. Tieši viņas man vēlāk palīdzēja iekārtoties Francijā.

– Cik smags bija ceļš līdz profesionāles maizei?
– Skolas laikā ikdiena bija visai smaga. Tolaik man nebija brīvā laika, ko pavadīt kopā ar draudzenēm atpūšoties. Lai arī nebiju pārāk naska uz mācībām, skolu pabeidzu sekmīgi, un tad jau vajadzēja izšķirties, ko darīt tālāk. Bija iespēja braukt uz ASV turpināt izglītoties universitātē un spēlēt basketbolu, tomēr Amerika mani nevilināja un nevilina vēl joprojām. Ar izvēli esmu apmierināta, jo četri Francijā pavadītie gadi patiešām bija tā vērti un arī basketbols šajā valstī ir visaugstākajā līmenī.

– Tikai retajai basketbolistei jau 18 gadu vecumā izdodas iekļūt kādā no Eiropas vadošo čempionātu klubiem…
– Kā jau teicu, liels nopelns manai spēlēšanai Francijā ir Evijai Āzacei, kura palīdzēja man noslēgt līgumu ar klubu “Mondeville”. Šajā komandā pavadīju divas veiksmīgas sezonas, kas man ļāva nostiprināties jaunajā vidē un iegūt treneru uzticību. Visu šo laiku līdzās man bija mans tagadējais vīrs Edgars, kurš pameta savu darbu un devās man līdzi. Ar viņu iepazinos pavisam nejauši – kopā ar draudzenēm devāmies uz strītbola sacensībām, un piepeši pie krustojuma mums blakus apstājās mašīna, kurā sēdēja vairāki puiši. Edgars uzrakstīja uz lapiņas sava tālruņa numuru un ielika to tukšā pudelē un pasvieda to mums. Draudzenes uzskatīja, ka šis netradicionālais sūtījums pienākas man, jo tobrīd man vēl nebija drauga. Drīz pēc tam es satikos ar Edgaru strībola sacensībās, un nu jau esam laimīgi precējušies. Turpinot par basketbolu, nodzīvojusi divus gadus Francijā, saņēmu piedāvājumu no cita šīs valsts kluba “Bourges”, no kura neatteicos. Nākamās divas sezonas bija vēl veiksmīgākas gan manai komandai, gan man personīgi.

– Kā tu nonāci Krievijā?
– Jau pirms tam, spēlējot Francijā, klubā “Mondeville”, biju labi sapazinusies ar krievieti Tatjanu Ščegoļevu, kura pēc sezonas atgriezās Krievijā. Pēc Eiropas čempionāta Turcijā satiku viņas draugu, kurš teica, ka arī es varētu pārcelties uz Krieviju. Neilgi pēc tam man pazvanīja Ainārs Zvirgzdiņš un piedāvāja vietu “Dinamo” sastāvā. Piekritu, jo šās valsts čempionāta līmenis ir ļoti augsts un labprāt gribēju uzspēlēt latviešu speciālista vadībā. Arī atalgojums bija labs. Domāju, ka pagājušā sezona man bija smagākā basketbolistes karjerā, jo bija ļoti liela konkurence. Jā, protams, man bija priekšrocības, jo treneris bija man labi pazīstamais Zvirgzdiņš, taču nedomāju, ka man bija kaut kādas atlaides. Treniņos un spēlēs atdevu visus spēkus, lai nezaudētu vietu sastāvā. Pērnā sezona man bija veiksmīga, parakstīju līgumu uz vēl vienu gadu. Ceru, ka tagad būs vieglāk, jo “Dinamo” komandā tagad spēlēs vēl viena mūsu izlases spēlētāja Ieva Kubliņa.

– Nenožēlo pārcelšanos no Francijas uz Krieviju?
– Nē, nekādā gadījumā, jo, lai arī pērn “Dinamo” nespēlēja Eirolīgā, vietēja čempionāta līmenis ir augsts un arī FIBA kausa izcīņā komandas meistarības ziņā daudz neatpaliek. Nākamajā sezonā esam izcīnījuši tiesības spēlēt Eirolīgā, kaut arī sastāvs nav tik spēcīgs, kāds tas bija “Bourges” klubam. “Dinamo” klubā vairāk dominē individuālā meistarība, bet “Bourges” spēlē izteiktu komandas spēli. Man vairāk patīk otrais, taču pielāgošanās man grūtības nesagādā – varu gan tā, gan tā.

– Vai arī “Dinamo” klubā pildīji līderes funkcijas?
– Sākumā nespēlēju pamatsastāvā un bija diezgan grūti iesaistīties spēlē, nākot uz maiņu. Taču ar darbu treniņos un tām minūtēm, ko es pavadīju laukumā, izdevās panākt Zvirgzdiņa uzticību. Vienā no čempionāta spēlēm pēdējās sekundēs treneris man uzticēja izšķirošo metienu, toreiz man arī izdevās to trīspunktnieku iemest.

– Starpsezonu posmā gan nekāda dižā atpūta nesanāks, jo jau jūlija vidū Latvijas izlase sāks gatavošanās ciklu Eiropas čempionātam.
– Jā, jau tagad atsākšu individuālos treniņus, lai jau 23.jūlijā, kad izlases kandidāti pulcēsies uz pirmo kopējo treniņu, būtu labā sportiskā formā un varētu ar maksimālu pašatdevi strādāt. Mērķis, kā allaž, būs parādīt labu basketbolu un pacīnīties par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Pekinā. Šogad to būs grūtāk izdarīt – ja iepriekšējos gadus braucienu uz olimpiskajām spēlēm nodrošināja piecas labākās Eiropas komandas, tad tagad tikai viena, bet atlikušajām četrām vēl būs pārspēles ar citu kontinentu valstsvienībām. Domāju, ka tikt uz Pekinu ir mūsu spēkos, jo, tā kā Zvirgzdiņš lielāko uzsvaru liek uz aizsardzību, noteikti neizpaliks laba spēle uzbrukumā.

– Visās komandās, kurās esi spēlējusi, vienmēr laukumā izej ar desmito numuru. Vai tas tev ir svarīgi?
– Kad sāku spēlēt sporta skolā, gribēju 15.numuru, jo ar to spēlēja mans tēvs, taču trenere Maija Kubliņa bija kļūdījusies un iedeva man formu ar 10.numuru. Tā arī pie tā cenšos pieturēties.

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Foto no “Dianmo” mājas lapas

Anetei Jēkabsonei-Žogotai vienmēr ir patīkami pārstāvēt Latvijas izlasi, un, lai aizstāvētu savas valsts godu, laukumā viņa spēkus nežēlo.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz