RSU uzvar Liepājā un panāk trešo spēli

08.04.2018 19:39

Svētdien, 8. aprīlī, turpinājās Latvijas Sieviešu basketbola līgas pusfināli. “Liepājas Papīrs” (23-9) savā laukumā zaudēja Rīgas Stradiņa Universitātei (21-14) ar 66:72. Sērijā līdz divām uzvarām neizšķirts 1-1. Trešā spēle notiks 11. aprīlī plkst. 18:30 Liepājā.

RSU izbraukumā Liepājā izcīnīja pirmo uzvaru…kopš 2015. gada 12. marta, kad studentes bija pārākas ar 61:45. Aivara Vīnberga trenētā komanda pārtrauca astoņu zaudēto spēļu sēriju pretinieču laukumā. Anna Buša, Arta Frīdenberga un Guna Lagzdiņa trijatā sameta 53 punktus.

Rīdzinieču rotācijā notika kārtējās izmaiņas. Kristīnes Silarājas un Zanes Jākobsones-Pelses prombūtnē komandā atgriezās Gunta Melnace, bet priekšējā līnijā kopā ar Gunu Lagzdiņu daudz spēlēja Alise Markova. Pārmaiņas viešņām nāca par labu – garo spēlētāju duets radīja lielāku spiedienu groza apakšā un guva daudz punktu soda laukumā.

Liepājai tas kļuva par sava veida pārsteigumu. Mājinieču garās spēlētājas, kurām patīk spēlēt perimetrā, nebija gatavas dubultajam apdraudējumam. Lagzdiņa un Markova līdz otrās ceturtdaļas vidum sameta 13 punktus. Puslaika beigās, kapteinei saņemot atpūtu, RSU sekmīgi izmantoja zonas aizsardzību. Liepājnieču enerģiskās aizsardzes mēģināja ieskriet soda laukumā, taču vairākas reizes tika nobloķētas un netika pie neviena (!) brīvmetiena. Puslaikā 29:34 ciemiņu labā.

Armanda Misus komandā puslaikā izcīnīja par 10 atlēkušajām bumbām uzbrukumā vairāk (11-1), izdarīja par 15 metieniem vairāk, taču uzbruka ar divreiz zemāku precizitāti. Nosacīti ”klusējot” Liepājas aizsardžu trio – Jākobsonei, Puriņai un Kudulei 30 minūtēs 15 punkti – liela diena bija Annai Bušai un Artai Frīdenbergai. Abām gāja no rokas spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kamēr mājiniecēm radās arvien jaunas problēmas. Marina Ivaščanka un Ieva Veinberga trešās ceturtdaļas beigās saņēma ceturtās piezīmes, bet RSU turpināja turēties vadībā – 51:53.

Sindijas Kudules tālmetiens panāca neizšķirtu (57:57), Veinbergas trīspunktnieks izvirzīja liepājnieces vadībā (62:60), taču izskaņa mājiniecēm bija pagalam neveiksmīga. Vispirms laukumu ar piecām piezīmēm atstāja Emīlija Grava. Viņas prombūtne ļāva RSU brīvāk rīkoties pretinieču soda laukumā un vieglāk izprovocēt piezīmes. Brīdi vēlāk Arta Frīdenberga iemeta trešo tālmetienu, kamēr liepājnieču uzbrukumiem pietrūka asuma.