Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Sabīne Niedola pievienojas “TTT Rīga”

27.10.2011 13:05

Sieviešu basketbola klubs “TTT Rīga” ir noslēdzis līgumu ar valstsvienības
uzbrucēju Sabīni Niedolu. Abpusējā vienošanās paredz, ka līgumu iespējams pārtraukt, ja spēlētāja saņems piedāvājumu no ārzemju komandas, informē “TTT Rīga” preses dienests.

Sabīne Niedola: “Pievienojoties “TTT Rīga”, man ir iespēja aizvadīt divus kvalitatīvus treniņus dienā pie labiem treneriem, lai uzturētu sevi formā. Sestdien, 29. oktobrī, pārstāvēšu “Liepājas Papīra” komandu spēlē ar U16 izlasi. Pirmdien, 31. oktobrī, sākšu treniņus “TTT Rīga” sastāvā. Esam abpusēji vienojušies, ka nopietnas intereses gadījumā varēšu saņemt “TTT
Rīga” brīvlaišanas vēstuli pārejai uz ārzemju klubu.”

Sabīne Niedola profesionāli spēlē otro sezonu. Debijas gadā spēlētāja pārstāvēja trenera Lorāna Bufāra trenēto Francijas klubu “Nantes Reze”, kura sastāvā izcīnīja piekto vietu nacionālajā čempionātā un Francijas izaicinājuma kausu.

FIBA Eiropas kausa debijā iegūta pirmā vieta H grupa un iekļūts turnīra ceturtdaļfinālā, kur divu spēļu summā nācās atzīt Vologdas “Chevakata” pārākumu. Eiropas kausā Niedola 12 spēlēs vidēji laukumā sacentās 23,6 minūtes, kuru laikā guva 9,3 punktus, izcīnīja 5,9 atlēkušās bumbas, rezultatīvi piespēlēja 1,2 reizes un pretinieču piespēles pārtvēra 1,4 reizes. Spēlētāja realizēja 56,8% divpunktu metienu, sasniedzot vienpadsmito labāko rādītāju turnīrā, un 71,4% soda metienu.

Latvijas valstsvienībā Sabīne Niedola debitēja 2009. gada 14. maijā Liepājā ar uzvaru pār Lietuvu. Kopā 41 spēlē gūti 199 punkti. EuroBasket 2011 finālturnīrā Polijā basketboliste deviņās spēlēs vidēji laukumā bija 22,3 minūtes, guva 4,7 punktus un izcīnīja 3,7 atlēkušās bumbas, otro reizi pēc kārtas būdama izlases jaunākā spēlētāja.

No 2005. līdz 2010. gadam Niedola spēlēja “Liepājas metalurga” komandā, treneres Līvijas Alpes-Lūkas vadībā. 2009. gadā basketboliste tika atzīta par LSBL regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Sabīnes Niedolas veikums Eiropas jaunatnes čempionātos:
– No 2006. līdz 2011. gadam Niedola sacentusies septiņos Eiropas jaunatnes
čempionātos
58 spēlēs gūti 962 punkti un izcīnītas 632 atlēkušās bumbas
– Trīs U20 čempionātos 25 spēlēs savākti 395 punkti un izcīnītas 272 bumbas zem groziem
– Niedola trīs reizes iekļauta Eiropas čempionātu simboliskajos piecniekos, tai skaitā 2008. gada Eiropas U18 čempionātā B divīzijā Maķedonijā, 2009. gada Eiropas U18 čempionātā Zviedrijā un 2010. gada Eiropas U20 čempionātā Latvijā
– Eiropas čempionātos izcīnīti trīs medaļu komplekti – 2006. gadā otrā vieta Eiropas U16 čempionātā B divīzijā Somijā, 2008. gadā pirmā vieta Eiropas U18 čempionātā B divīzijā Maķedonijā un 2010. gadā trešā Eiropas U20 čempionātā Liepājā
– Pa trīs reizēm Eiropas jaunatnes čempionātos startēts treneru Daigas Jansones un Mārtiņa Zībarta vadībā, vienu reizi Aivara Vīnberga vadībā
– Vienu reizi sasniegts Eiropas čempionāta pusfināls (Liepāja 2010), trīs reizes spēlēts ceturtdaļfinālā (2008, 2009, 2010)

LSBL 2012. gada sezonu Niedola sāka “Liepājas” komandā, divās spēlēs 31:05 minūtēs gūstot 19,0 punktus, izcīnot 12,0 atlēkušās bumbas, izdarot 4,0 rezultatīvas piespēles un pārtverot 1,5 bumbas. Realizēti 60% divpunktu un 82% soda metienu.