Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Sabīne Niedola saplosa Zviedrijas aizsardzību

15.07.2010 21:12

Šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā ar Latvijas un Zviedrijas valstsvienību spēli noslēdzās U – 20 sieviešu Eiropas basketbola čempionāta pirmā diena mūsu pilsētā. Latvijas izlase izcīnīja pārliecinošu uzvaru 87 : 41 (18:6; 22:5; 25:7; 22:23 ).

Liepājnieces Sabīnes Niedolas kontā – 29 punkti.

Punktu guvējas Latvijas izlasei: Niedola – 29 + 11AB, Vītola – 10, Priede, Puriņa – pa 9, Nīmane – 8, Krastiņa – 6, Klintsone – 5 + 7RP, Šteinberga – 4, Rubene – 3, Čunda, Gailīte – pa 2 punktiem.

Pirms spēles notika sacensību svinīgā atklāšana, kurā veiksmi un labu turnīru basketbolistēm vēlēja Latvijas Basketbola savienības vadītājs Ojārs Kehris, Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks un FIBA Europe komisārs Milošs Prazaks, bet valsts himna izskanēja rokmūziķa Ivo Fomina izpildījumā.

Kā jau latviešiem ierasts, liela daļa potenciālo mūsu meiteņu atbalstītāju biļešu iegādi bija atlikuši uz pēdējo brīdi, tādēļ pie LOC informācijas centra veidojās nedaudz piemirstais padomju laika atribūts – rinda.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Linda Rubene, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa

Pēc traumas sadziedēšanas Latvijas izlases starta pieciniekā atgriezās Anete Šteinberga, bet Lieni Priedi nomainīja Ieva Krastiņa. Mūsu meitenes jau no pirmās sekundes parādīja, kurš mājās ir saimnieks. Metodiski tika pluinīta skandināviešu aizsardzība, bet pirmo ceturtdaļu droši var nosaukt par Sabīnes Niedolas benefici – 14 gūti punkti. Pēc 1.ceturtdaļas 18:6 Latvijas izlases labā un pārliecinoša dominance zem abiem groziem.

Pretinieki ar spēlētāju maiņām mēģināja lauzt spēles gaitu, tomēr tas nekādu rezultātu nenesa. Otrās ceturtdaļas vidū Zviedrijas treneri vēlreiz bija spiesti saukt savu komandu uz ražošanas apspriedi, jo rezultāts kļuva draudīgs – 27:8. Zviedrietes turpināja mest garām no groza apakšas un soda metienus, bet latvietes audzēt pārsvaru punktu izteiksmē. Pagaidām gan vēl klusēja Latvijas izlases tālā artilērija, tāpēc mūsu meitenes spēles laimi meklēja zem pretinieču groza. Ceturtdaļas beigās Anete Klintsone atgādināja, ka varam iemest arī no distances. Puslaiks – 40:11.

Pirmā puslaika nokdauna sekas zviedrietēm bija jūtamas arī otrā nogriežņa sākumā un atgriezties pie savas spēles tā arī neizdevās. Nīmanes caurgājiens, Priedes tālmetiens, cieša aizsardzība un rezultatīva Sabīnes Niedolas spēle. Puslaika vidū rezultāts jau kļuva nepieklājīgs – 57:13, un kārtējais minūtes pārtraukums. Pie vārda ceturtdaļas beigās tika arī tālākās Latvijas komandas rezerves – 65:18.

Zviedrietes tā arī nespēja atgūties un pēdējā ceturtdaļa izvērtās par formalitāšu nokārtošanu. Spēles beigās nedaudz atvērās arī Zviedrija, jo tika atlaistas ciešās segšanas knaibles, tomēr kardināli tas neko mainīt vairs nespēja. Pilns rezultatīvu basketbola paņēmienu arsenāls mūsu valstsvienības izpildījumā un efektīga uzvara skanot spēles beigu signālam –  87:41.

Latvijas izlases pārliecinošā panākuma atslēga – labs treneru mājasdarbs, agresīva spēle aizsardzībā, precīzas tālās piespēles šķeļot pretinieku aizsardzību un, protams, fantastiskā Sabīnes Niedolas spēle. Paldies jāsaka arī Sabīnes komandas biedrenēm par lielisko ”melno” darbu. Mēs jau sen to bijām pelnījuši!

Sabīne Niedola: “Paldies skatītājiem par fantastisko atbalstu. Savā zālē mēs nemaz slikti nevarējām nospēlēt. Pēdējā ceturtdaļā domās jau sākām gatavoties rītdienas spēlei pret Krieviju, tāpēc spēle arī nedaudz pajuka.”

”A” grupa: Bulgārija – Francija 51:73; Nīderlande – Polija 57:72;

”B” grupa: Latvija –Zviedrija 87:41; Ukraina – Krievija 74:79;

”C” grupa: Vācija – Serbija 63:80; Itālija – Spānija 50:74;

”D” grupa : Baltkrievija – Lietuva 56:74; Rumānija – Turcija 53:69;