Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Sākuma bilance 1-1

28.11.2017 07:01

Latvijas vīriešu basketbola izlase ir aizvadījusi pasaules kausa atlases pirmās divas spēles, izbraukumā ar 73:85 piekāpjoties Turcijai, bet Rīgā ar 82:73 uzvarot Zviedriju.

Latvija spēli pret turkiem sāka ar 8:0 izrāvienu un neļāva pretiniekiem septiņas minūtes gūt punktus no spēles. Tomēr turpinājumā mājinieki būtiski uzlaboja savu uzbrukumu, un pirmo puslaiku latvieši zaudēja ar rezultātu 34:37. Pēc tam turki pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, neļaujot Latvijas basketbolistiem iesaistīties cīņā par uzvaru. Lielākās grūtības mūsējiem bija apturēt Turcijas līderi Melihu Mahmutoglu, kurš realizēja 6 no 10 tālmetieniem, bet kopumā guva 24 punktus. Latvijas izlases rindās ar 25 punktiem un 6 atlēkušajām bumbām izcēlās Žanis Peiners.

Oficiālajās spēlēs valstsvienībā debitēja Rodions Kurucs un pagājušajā sezonā Liepājā spēlējušais Artūrs Ausējs, kurš guva 2 punktus un izcīnīja 3 atlēkušās bumbas. Komandā “VEF Rīga” spēlējošais liepājnieks Mareks Mejeris laukumā pavadīja 4 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā punktus neguva, bet izcīnīja 3 atlēkušās bumbas.

Šis Latvijas izlases modelis būtiski atšķiras no sastāva, kas Eiropas čempionāta finālturnīrā šogad ierindojās 5. vietā. Komandā nav ne abu NBA spēlētāju Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna, ne trīs ULEB Eirolīgas klubos aizņemto basketbolistu Jāņa Timmas, Jāņa Strēlnieka un Daira Bertāna, ne Kazaņas “Unics” spēlējošā Mārtiņa Meiera.

Līdz ar to līderu loma ir jāuzņemas basketbolistiem, kas Eiropas čempionātā spēlēja otrā plāna lomas vai nemaz nepiedalījās šajā turnīrā. Tiesa, būtisks ieguvums ir Andžeja Pasečņika iekļaušanās izlases rindās, tomēr abās spēlēs Latvijas uzbrukuma līderis bija Žanis Peiners.

Atlases otrajā spēlē mūsējie tikai pēdējā ceturtdaļā ar sekmīgām darbībām aizsardzībā, kā arī ar gana stabilu uzbrukumu salauza zviedru pretestību. Peiners guva 18 punktus, kā arī 8 reizes rezultatīvi piespēlēja, bet Pasečņiks sameta 15 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas. Mejerim bija krietni lielāks spēles laiks – 25 minūtes un 57 sekundes, un viņš guva 6 punktus, izcīnīja 3 atlēkušās bumbas, kā arī 4 reizes rezultatīvi piespēlēja.

Šī cikla nākamās divas spēles Trīs zvaigznes aizvadīs nākamgad savā laukumā – 23. februārī pret Ukrainu, bet 26. februārī pret Turciju.