Ceturtdiena, 5. decembris

Vārdadiena: Klaudijs, Sabīne, Sarma

Sensācija izplēnēja otrajā puslaikā  (2)

Atslēgvārdi sieviešu basketbols

Šodien izšķirošo, trešo ceturtdaļfināla spēli Latvijas Sieviešu basketbola līgā aizvadīja "Liepājas metalurga" basketbolistes, kas izbraukumā tomēr ar 55:72 (13:15, 15:12, 16:26, 11:19) piekāpās komandai "RTU/Klondaika" un pusfinālā neiekļuva. "Liepājas metalurga" trenere Līvija Alpe-Lūka pastāstīja, ka mūsējās spēli iesākušas ar tādu pašu starta piecnieku kā iepriekšējā spēlē – ar Sabīni Niedolu, Lauru Zuzāni, Līgu Alilujevu, Kristīnu Ciršu un Ilzi Dukāti. Kaut arī mača pirmās minūtes veiksmīgākas padevās mājiniecēm, ceturtdaļas turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi un mūsu basketbolistes ar aktīvu darbību aizsardzībā itin labi spēja neitralizēt rīdzinieču tradicionālās līderes.

Ja pirmo ceturtdaļu metalurģes noslēdza iedzinēju lomā, tad jau turpmākajās minūtēs vadības groži piederēja tieši viešņām, kas vienubrīd pat ieguva septiņu punktu pārsvaru, taču, ejot atpūtā, "Liepājas metalurga" komandai vairs bija atlicis tikai minimāls handikaps – 28:27.

Otro puslaiku pārliecinošāk un rezultatīvāk iesāka "RTU/Klondaika" basketbolistes, kas jau pirmajos uzbrukumos guva sešus bezatbildes punktus, tādējādi pamazām pārņemot iniciatīvu. Spēles trešā ceturtdaļa izvērtās visai asa un agresīva, kas galvenokārt izpaudās cīņā par atlēkušajām bumbām. Labākas šajā spēles aspektā izrādījās rīdzinieces, kuras ar augumā raženo Zani Rozīti vadībā pārliecinoši saimniekoja zem sava groza un arī zem mūsējā. Pirms pēdējām desmit minūtēm liepājniecēm bija deviņu  punktu deficīts, ko atspēlēt, šķiet, nebija nemaz tik neiespējami, taču šoreiz mūsējām nekrita tālmetieni un cīņās svarīgākajos brīžos tika pieļautas arī vairākas kļūdas, kuras pretinieču acīm nepamanītas garām nepaslīdēja – lieliski mača galotni aizvadīja viena no mājinieču līderēm Ināra Jēkabsone, kura izcēlās ne tikai ar rezultatīviem uzbrukumiem, bet arī izvirzīja savas komandas biedres labās metienu pozīcijās. Spēles pēdējās minūtēs liepājniecēm cīņas gaitu mainīt neizdevās, un rezultātā uzvaru, kā arī vietu Latvijas Sieviešu basketbola līgas pusfinālā izcīnīja "RTU/Klondaikas" basketbolistes.

"Arī šajā spēlē parādījām saturīgu basketbolu, taču šoreiz īpaši nespīdējām ar precīziem tālmetieniem un mača otrajā pusē krietni zaudējām cīņā par atlēkušajām bumbām", sacīja L.Alpe-Lūka, piebilstot, ka pēdējā ceturtdaļfināla spēlē meitenēm pietrūcis arī fiziskā spēka.

Tagad liepājniecēm par piekto vietu būs jācīnās ar "Ventspils" basketbolistēm, kas otrajā ceturtdaļfināla pārī cieta bezierunu kapitulāciju pret ambiciozajām cēsiniecēm.

Rezultatīvākā "Liepājas metalurga" komandā bija Laura Pelše, kura rīdzinieču grozā sameta deviņus punktus.