Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Sezona iesākta ar zaudējumu čempionam (video)

08.10.2011 17:10

Šovakar “Liepājas lauvas” ar zaudējumu “VEF Rīga” komandai uzsāka jauno Latvijas Basketbola līgas sezonu. Spēles gala rezultāts 76:83.

Sākumsastāvi:
“Liepājas lauvas”: Timma, Mejo, Helmanis, Vitas, Kravčenko
“VEF Rīga”: Miledžs, Janičenoks, Valters, Kavaļausks, Simss.

Spēle sākās līdzīgi. Abām komandām uzbrukumā pārāk neveicās, taču pēc aptuveni četrām minūtēm rezultāts bija +3(9:6) Liepājai. “VEF” saņēmās gan aizsardzībā gan uzbrukumā – vairakkārt precīzs bija komandas jaunieguvums Kortnijs Simss un pēc spēlētām septiņām minūtēm rīdziniekiem jau septiņu punktu pārsvars – 19:12, bet noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai – 23:18. Otrā ceturtdaļa vēl līdzīgākā cīņā.”VEF” pēc Janičenoka pārķertās bumbas un Bertāna gūtā groza spēja tikt priekšā ar +8, taču liepājnieki pēc minūtes pārtraukuma atkal saņēmās, samazinot pārsvaru pat līdz diviem punktiem. Puslaika noslēgumā 42:38 priekšā viesi. Pēc puslaika 17 punkti un septiņas atlēkušās bumbas jau Simsam.

Otro puslaiku aktīvāk sāka vefiņš, kas pārsvaru palielināja līdz astoņiem punktiem, taču Liepāja pretī lika Timmas triecienu no augšas, Kravčenko trejaci un Mejo divus punktus ar sodu – pēc spēlētām 25 minūtēm rezultāts 50:50! Rīgas klubs ļoti nesekmīgi turpināja spēlēt uzbrukumā – neprecīzi metieni, kļūdas. “Lauvas” to izmantoja un izvirzījās vadībā ar 53:52. Ceturtdaļas otro pusi vairāk vadībā jau bija mājinieki, bet pirms pēdējām desmit minūtēm uz rezultāta tablo līdzsvars – 62:62. Tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā pirmos trīspunktu metienus realizēja “VEF” – divreiz precīzs bija Janičenoks, panākot 70:64 savas komandas labā. Turpinājumā Rīgas komanda pārsvaru noturēja, izcīnot savu pirmo uzvaru šīs sezonas LBL turnīrā – 83:76.