Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Sezonas ievadā basketbolistēm droša uzvara

Baltijas Sieviešu basketbola līgas sezonu ar pārliecinošu uzvaru sāka SBK “Liepāja/LSSS”. Rūdolfa Rozīša trenētā komanda pirmajā mačā ar 79:57 (23:12, 13:12, 18:17, 25:16) viesos pārspēja BJBS “Rīga Juniores/LU”.

17.10.2023 06:14

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Lipe, Koreņika, Ķīvīte, Kaupmane.

Abas komandas tikās pagājušās sezonas bronzas sērijā, kurā divās spēlēs liepājnieces tika pie divām uzvarām un LSBL bronzas medaļām.

Jaunajā sezonā rīdzinieces jau paspēja sakaut “TTT Rīga juniores” (99:46), bet mūsējām tā bija pirmā spēle sezonā.

Kontrolējot cīņas gaitu, vadību liepājnieces ieguva jau no spēles otrās minūtes, kad rezultātu atklāja Madara Šmite.

Sabīne Lipe atgriešanās spēlē Liepājā guva astoņus punktus īsā laika sprīdī, un pie rezultāta 11:1 pārtraukumu sasauca mājinieces.

Liepājnieces tas būtiski neiespaidoja, jo uzreiz četrus punktus no soda metienu līnijas pievienoja Raivita Koreņika un M. Šmite.

Pēc tam cīņas gaita gan nedaudz izlīdzinājās, un pēc pirmajām desmit minūtēm mūsējās iekrāja 11 punktu handikapu.

Otrajā ceturtdaļā rezultāta starpība nepieauga, vadību ar padsmit punktiem saglabājot mūsējām. Lielajā pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 36:24.

Trešajā ceturtdaļā jau atkal viešņas palielināja rezultāta pārsvaru, kas svārstījās no plus 12 līdz 18 punktiem pēc Enijas Ķīvītes groza guvuma.

Lai arī pēdējās ceturtdaļas ievadā pretinieces samazināja kurzemnieču pārsvaru līdz 11 punktiem, mājinieces tuvāk netika. Gluži pretēji – pēc M. Šmites četriem gūtiem punktiem īsā laika posmā 32. minūtē “Liepāja/LSSS” pārsvars sasniedza 17 punktus (60:43).

Nekas būtisks vairs cīņas raksturā nemainījās, un liepājnieces jauno sezonu sāka ar pārliecinošu uzvaru.

Rezultatīvākā šajā spēlē bija Madara Šmite, kurai 20 punkti, 5 atlēkušās bumbas un 6 pārtvertas piespēles. Raivita Koreņika atzīmējās ar double-double, 15 punktiem un 10 bumbām zem groziem.

Nākamo spēli “Liepāja/LSSS” aizvadīs 18. oktobrī savā laukumā ar “Daugavpils Universitāti”.