Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Silarājai pirmais “triple-double”, Vītolai 38 punkti, Liepājai rekorduzvara

24.10.2015 17:29

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā šodien, 24. oktobrī, “Vega 1/Liepāja” (3-0) pārtrauca 15 zaudējumu sēriju pret SK “Cēsis” (0-2), sagādājot pretiniecēm pirmo zaudējumu piecu gadu laikā.

Liepājnieces iepriekšējo reizi Vidzemes klubu pārspēja pirms gandrīz 60 mēnešiem – 2010. gada 3. novembrī pretinieces tika apspēlētas ar 60:49. Sekoja 15 zaudējumu sērija, ieskaitot četras neveiksmes Latvijas-Igaunijas līgā.

Spēles pirmās 10 minūtes var droši nosaukt Ievas Vītolas vārdā. Spēka uzbrucēja pret savu bijušo komandu iemeta visus astoņus metienus no spēles un abus soda metienus (2p 5/5, 3p 3/3, 1p 2/2), līdz 11. minūtes vidum gūstot 21 punktu un panākot savai komandai graujošu pārsvaru – 41:5.

Nākamajā ceturtdaļā savas prasmes apliecināja vēl divas bijušās Cēsu spēlētājas Ilze Jākobsone un Kristīne Silarāja, līdz pārtraukumam gūstot attiecīgi 17 un 15 punktus. Trijatā ar Vītolu viņas puslaikā sameta 57 no 68 komandas punktiem – 68:12.

Otrajā puslaikā Liepājas basketbolistes devās rekordu medībās. Par ievērojamāko no tiem parūpējās Kristīne Silarāja, spēli pabeidzot ar pirmo ”triple-double” līgas vēsturē. Uzbrūkošā aizsardze guva 38 punktus, izdarīja 11 rezultatīvas piespēles un pārķēra 11 bumbas.

Silarāja 34:22 minūtēs iemeta 15 no 22 metieniem no spēles (2p 12/14, 3p 3/8), kā arī piecus no sešiem brīvmetieniem. Vairāk punktu Latvijas-Igaunijas līgas vēsturē izdevies gūt tikai Laurai Auderei (43) un Kajai Koskai (41).

Cīņas pēdējās sekundēs kolēģi panāca Vītola, spēli pabeidzot ar 38 punktiem un deviņām izcīnītām bumbām zem groziem. Abas spēlētājas atsevišķi guva par sešiem punktiem vairāk nekā Cēsu komanda kopā. Ilze Jākobsone izcēlās ar 28 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Vītolas pēdējais metiens laboja vēl vienu rekordu. ”Vega 1/Liepāja” svinēja uzvaru ar lielāko pārsvaru (+96) Latvijas-Igaunijas līgas vēsturē, par vienu punktu labojot SK ”Cēsis” 2013. gada 3. februārī iespēto panākumu cīņā pret ”AmEst Rapla” (128:33, +95).

“Vega 1/Liepāja” – SK “Cēsis” 128:32 (39:5, 29:7, 28:10, 32:10).

Vega 1: Silarāja 38 (7ab, 11rp, 11pb), Vītola 38 (2p 10/16, 3p 4/5, 1p 6/6; 9ab, 4pb), Jākobsone 28 (2p 7/9, 3p 3/3, 1p 5/5; 6rp, 3pb), Ķergalve 7 (3pb), Līne 5 (9rp), Lipe 4 (3pb), Narubina 4, Lībeka 2 (4rp), Meilus 2.

SK Cēsis: A. Kuzmina 10, Miķelsone 9, Čevere 4, Švandere 4, Markova 3, Meldere 2, Erdmane (3ab), N. Kuzmina, Fricsone, Grinberga, Ruzgas; Meikšāne.