Šiliņam karjeras spēle, “Liepāja” izlaiž +15 un pagarinājuma pēdējās sekundēs zaudē “Kalev”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas apvienotajā basketbola līgā ļoti sāpīgu zaudējumu savā laukumā piedzīvoja “Liepāja”, kas izlaida uzvaru gan pamatlaika, gan pagarinājuma izskaņā un piekāpās Zigmāra Raimo un Mārtiņa Meiera pārstāvētajam Tallinas “Kalev”/”Cramo” (92:93).

28.01.2023 19:26

Ceturtā ceturkšņa sākumā liepājniekiem bija pat 15 punktu pārsvars (74:59) un divarpus minūtes līdz beigām vēl bija 11 punktu pārsvars (82:71), taču Kaspars Kitsings ar trim soda metieniem 41 sekundi līdz pamatlaika beigām jau panāca izlīdzinājumu (83:83).

Viesiem bija iespēja arī izraut uzvaru, taču Martins Dorbeks caurgājienā nostaigāja. To viņi izdarīja pagarinājuma izskaņā – Ričards Vanags 12,8 sekundes līdz beigām no soda metienu līnijas panāca 92:91, taču pēdējo vārdu ar tālu divpunktu metienu sacīja Alteriks Gilberts (93:92).

Gilberts izcēlās ar 33 punktiem un bijušais liepājnieku līderis Raimo – ar 10 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, astoņām pārtvertām bumbām un sešām kļūdām, bet karjeras spēli aizvadīja centrs Kārlis Šiliņš, kurš sākumsastāvā atgriezās ar 32 punktiem (2p. 8/8, 3p. 3/5, 1p. 7/10), 13 atlēkušajām bumbām, septiņām izprovocētām piezīmēm un 51 efektivitātes punktu. Viņš laboja karjeras rekordu punktos (iepriekš 30) un efektivitātē (43).

Liepājnieki uzvarēja pirmā apļa spēlē Tallinā (6. oktobrī 94:90) un šosezon uzvarējuši arī VEF, “Ventspili” un “Viimsi”, kā arī tikai pagarinājumā zaudējuši “Prometey”. Pret pirmo sešinieku bilance ir 4-6, pret pārējām 5-8. Tiesa gan, kurzemnieki arī sagādājuši vienīgo uzvaru pastarītei “Tarvas” (un gandrīz arī otru).

Tallinas “Kalev” svinēja astoto uzvaru pēc kārtas un 13. uzvaru 14 spēlēs un pakāpās uz otro vietu, apsteidzot Rīgas VEF.

Par spīti trim izmaiņām sākumpieciniekā viesi ļoti labi sāka maču un agri ieguva 11:2, taču liepājnieki tikpat žigli atspēlējās un kopš Arnolda Helmaņa groza 10. minūtē (27:25) vadību un neatdeva līdz pat 40. minūtei.

Tikai trešo reizi sezonā “Kalev” sākumpieciniekā tika Raimo, toties tikai trešo reizi malā sāka Meiers un pat rezervē nebija ukraiņu saspēlnieka Oleksandra Kovļara un Kristjana Kitsinga. Liepājnieki otro maču pēc kārtas iztika bez jaunieguvuma Roberta Freimaņa.

Liepāja – Kalev/Cramo 92:93 (27:25, 21:16, 20:18, 15:24, 9:10)

Liepāja: Šiliņš 32 (13ab), Vanags 16, Vītols 10, Žunda 9, Helmanis 9, Birkāns 8 (6kļ, 5rp), Geks 3, Šulcs 3, Bērziņš 2.
Kalev: Gilberts 33, Toms 14, Raimo 10 (15ab, 8pb, 6kļ), Konončuks 9, Dorbeks 8, Ka. Kitsings 7, Meiers 6, Jurkatamms 4, Veids-Četmens 2, Kurbass.