Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija

Šiliņam un Vanagam divatā 46 punkti, “Liepāja” zaudē pastarītei “Tarvas”

“Pafbet” apvienotajā Latvijas un Igaunijas līgā “Liepāja” viesos cieta neveiksmi pret Rakveres “Tarvas” vienību ar 90:96. Iepriekš vāji spēlējošajai “Tarvas” šī bija pati pirmā uzvara šosezon.

18.11.2022 20:23

“Liepāja” šodienas mačā aizvadīja neveiksmīgu trešo ceturtdaļu, kurā iemeta tikai 12 punktus. Iniciatīva pārgāja Rakveres komandas rīcībā, un pēdējā ceturtdaļā “Tarvas” lielākoties saglabāja 3-5 punktu vadību.

Savu sezonas otru rezultatīvāko spēli aizvadīja Kārlis Šiliņš, kurš sakrāja 26 punktus. Pirms divām nedēļām pret “Prometey” viņš izcēlās ar 28 punktiem.

Šiliņš trāpīja deviņus no 14 metieniem no spēles, kā arī savāca septiņas atlēkušās bumbas. Ar 20 punktiem talkā nāca Ričards Vanags (arī otra rezultatīvākā spēle šosezon), 15 punktus iemeta Renārs Birkāns, kurš arī izcēlās ar deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Taču “Liepājai” šoreiz neveicās no tālās distances – trāpīti tikai pieci no 20 trejačiem. “Liepāja” pirmajā puslaikā uz brīdī bija pat 12 punktu vadībā, taču aizsardzībā netika galā ar pretinieku līderiem.

“Tarvas” rindās 31 punkts Volodimiram Ševčenko, kurš arī savāca deviņas atlēkušās bumbas. Viņš ir tikai ceturtais spēlētājs šosezon, kurš Latvijas-Igaunijas līgā sasniedzis 30 punktu atzīmi vienā spēlē. Savukārt ar 21 punktu un 12 rezultatīvām piespēlēm (atkārtots līgas rekords šosezon) izcēlās Jans Razdevseks, bet 20 punktus pievienoja Antuns Maricevičs.

“Tarvas” šī ir pirmā uzvara šosezon, turklāt nevar apgalvot, ka iepriekš Rakveres komanda būtu bijusi ļoti tuvu citiem panākumiem. Ar vienu izņēmumu pret “Valmieru”, kad novembra sākumā tika spēlēts papildlaiks, visi pārējie “Tarvas” zaudējumi šosezon bijuši ļoti pārliecinoši (ar vismaz 16 punktu starpību).

Arī uzbrukumā “Tarvas” šī ir pārliecinoši labākā spēle šosezon – nevienā citā mačā nebija izdevies pārsniegt 80 punktu robežu, bet pret “Liepāju” sanāca gandrīz trīsciparu skaitlis.

“Liepājai” šī ir sliktākā spēle aizsardzībā šosezon. Iepriekš tieši 96 punkti tika ielaisti arī pret “Prometey”, taču toreiz tas notika 45 minūšu laikā, spēlējot arī papildlaiku. Kopumā šī ir ceturtā reize šosezon aizvadītajās astoņās spēlēs, kad “Liepāja” ielaidusi vismaz 90 punktu.

“Tarvas”-“Liepāja” 96:90 (26:25, 20:26, 23:12, 27:27)

Tarvas: Ševčenko 31 (9 atl.b.), Razdevseks 21 (12 rez.p.), Maricevičs 20, Kāsiks 9, Lipasārs 6, Šimanskis 5, Satss 4, Kaldmae.
Liepāja: Šiliņš 26, Vanags 20, Birkāns 15 (9 rez.p.), Zunda 10, Meinarts 4, Vītols 4, Kiseļovs, Šulcs.