Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Smaga piezemēšanās pārdomu brīdim

23.09.2012 17:00

Liepājas Olimpiskā centra basketbola turnīrs “Liepājas lauvām” beidzies ar trim zaudējumiem un pamatīgu sagrāvi pēdējā spēlē. Otrajā mača pret komandu “Šiauliai/Triobet” neveiksme ar 88:95 (18:29, 20:18, 18:21, 32:27), bet cīņā par 5. vietu kapitulācija “Tartu University/Rock” ar 65:104 (15:24, 15:27, 24:23, 11:30).

BK “Liepājas lauvas” sākumsastāvs – Ernests Ežerskis, Artis Ate, Kristaps Miglinieks, Ivars Timermanis, Pāvels Pastušeņa.

Iedzinējos ar vairāku punktu starpību mūsu vienība šajā turnīrā visās spēlēs nonāca jau pirmajā ceturtdaļā. Pret lietuviešiem pēc nospēlētām piecām minūtēm bija mīnus septiņi, bet vēlāk arī 11 punktu. Metienu precizitāte liepājniekiem ļoti piekliboja, izspēles uz garajiem nesekmējās, un grozi pārsvarā tika gūti pēc spēlētāju individuālas spēles, kad iniciatīva tika ņemta uz sevi. Pārsvarā tas bija Ivars Timermanis, kurš no sarežģītām situācijām spēja izspiest labumu komandai.

Pievilkt rezultātā mača gaitā lauvām izdevās vairākkārt, taču allaž pretinieki tūlīt pat atbildēja ar saviem izrāvieniem, atgriežot rezultātu sev drošākā stāvoklī. Mājinieki daudz centās šaut no tālienes, izmetot trīspunktu metienus vairāk nekā no tuvākas distances, tomēr tikai trešdaļu no tiem izdevās iemest. Timermanis realizēja septiņu no 15 raidījumiem, ar vairākiem no tiem ļaujot komandai pietuvoties Šauļiem, bet palīgi, kas varētu palīdzēt viņam, parādījās tikai epizodiski. Otrajā ceturtdaļā mūsējie no mīnus 14 tika līdz sešiem punktiem, bet trešajā ceturtdaļā viesi atkal atrāvās, sasniedzot savu lielāko pārsvaru mačā (63:45). Cerīgāku rezultātu mūsējie panāca pēdējās 10 minūtēs, kad pēc diviem Ivara trejačiem un Ežerska diviem punktiem ar sodu starpība bija tikai septiņi punkti, bet pašu kļūdas neļāva saasināt spēli, bet galotnē cerības noraka viesu precīzās atbildes no distances. Timermanim šajā mačā 30 punktu, savukārt Ežerskim 13 punktu un astoņas rezultatīvas piespēles.

Spēlē par 5. vietu lauvām pretī stājās Tartu Universitātes basketbolisti. Šis mačs liepājniekiem izvērtās par lielu murgu. Diemžēl ne jau sāncenšu lieliskās spēles dēļ, bet pašu nevarības dēļ. Igauņiem bija augsts metienu procents, taču to sekmēja lauvu aizsardzība, kuras principā nemaz nebija. Individuāli viens pret vienu tikt līdzi saviem sedzamajiem liepājniekiem nevarēja, un studenti bez ievērojamas pretestības ar caurgājieniem krāja punktus un pelnīja mūsējiem piezīmes. Arī šoreiz izcelt varēja tikai Timermani, bet pārējie spēlētāji neatgādināja paši sevi. Bezcerība un nolemtība komandā iestājās ātri, kamēr pretinieks baudīja spēli un audzēja savu pārliecību pirms gaidāmās sezonas.

Visā šajā nepatīkamajā ainā arī vienības iekšienē uzliesmoja ne tās labākās emocijas. Pirmajā puslaikā laukumā uz nedaudz vairāk nekā divām minūtēm tika izlaists Roberts Stumbris, kurš, nonākot no laukumā, atklāti izrādīja savu neapmierinātību ar tik īsu atvēlēto laiku, kurā nevar sevi pierādīt. Pārtraukumā viņš nebija ar komandu, paliekot sildīties zālē, bet pēc tam tika nosūtīts uz ģērbtuvēm.

Spēles gaita tā arī līdz beigām neizmainījās, un Tartu vienība pēdējā ceturtdaļā savu uzvaru padarīja vairāk nekā pārliecinošu, dodot pamatīgu vielu pārdomām “Liepājas lauvām”. Šoreiz Timermanim 18 punktu. Viņš arī loģiski tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju komandā.

28. un 29. septembrī liepājnieki Rakverē piedalīsies Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņā, kur pusfinālā pretiniekos būs “Šiauliai/Triobet”.