Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Spēle, kurā dominēja aizsardzība

12.12.2006 21:17

0

Otrdien kārtējo panākumu Latvijas Basketbola līgā izcīnīja BK “Liepājas lauvas”, kas spraigā un mazrezultatīvā cīņā izbraukumā ar 58:48 (18:10, 9:14, 16:17, 15:7) pieveica komandas “Falco/Ķeizarmežs” basketbolistus. Jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka, lai izcīnītu 18.uzvaru, laukumā būs jāatstāj visi spēki, jo mūsējo otrdienas pretinieki pēdējos mačos demonstrējuši ļoti saturīgu sniegumu un ne velti šobrīd kopvērtējumā ieņem trešo vietu.

Vēl jāmin, ka šo maču lauvas aizvadīja bez viena no saviem uzbrukuma līderiem Māra Citskovska, kurš iedzīvojies cirkšņa savainojumā, un pagaidām vēl nav skaidrs, kad viņš varētu atgriezties laukumā.

Kā informēja liepājnieku galvenais treneris Armands Misus, šajā mačā laukumā dominējis aizsardzības basketbols abu komandu izpildījumā, tādēļ arī cīņa izvērtusies tik mazrezultatīva. Sākums veiksmīgāks padevās “Liepājas lauvām”, kas, pateicoties Mareka Jureviča pēc kārtas gūtiem desmit punktiem, izvirzījās vadībā ar 10:1. Ja spēles pirmajā ceturtdaļā labāki bija mūsējie, tad jau nākamajās desmit minūtēs precīzāki bija mājinieki, puslaika izskaņā samazinot rezultāta starpību līdz trim punktiem. Arī pēc pārtraukuma abas komandas īpašu uzmanību pievērsa spēlei aizsardzībā, tādēļ metieni lielākoties tika izdarīti no sarežģītām pozīcijām, un tikai retu reizi kādai no vienībām padevās pa kādam sekmīgam uzbrukumam bez pretestības. Spēles liktenis lielā mērā izšķīrās pēdējās ceturtdaļas vidū, kad liepājniekiem, atrodoties vadībā ar 45:43, tomēr bija pa spēkam veikt pēdējo izrāvienu rezultātā un tādējādi lauzt spēli. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Vairis Pusaudzis ar 14 gūtiem punktiem, bet Jāņa Graudiņa un Klāva Ansona kontā pa 12 punktiem.

LBL čempionāta pirmajā posmā liepājniekiem atlikušas trīs spēles, no kurām divas paredzētas izbraukumā – 16.decmbrī pret komandu “RNS-D/Līvāni”, bet dienu vēlāk pret vienības “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem. Savukārt pirmā posma pēdējā mačā lauvas savā laukumā uzņems komandu “ASK/Juniors”.