Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Startējusi Nacionālā basketbola līga

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar piecām spēlēm startēja “Ramirent” Nacionālā basketbola līga. 21 komandas vidū šosezon piedalās divas mūspuses komandas – BK “Liepāja/LSSS” un iepriekšējās sezonas Reģionālās līgas uzvarētāja “Grobiņa”.

05.10.2022 06:04

Atklāšanas mačā BK “Liepāja/LSSS” savā laukumā sacentās ar BA “Turība” un uzvarēja ar 84:69 (23:6, 13:23, 27:13, 21:27).

Laukuma saimnieki spēli uzsāka sekojošā sastāvā: Arturs Vuciņš, Frederiks Meinarts, Raivo Cālītis, Kristaps Soldatenoks un Adrians Visockis-Rubenis.

Sākums liepājniekiem bija visnotaļ sekmīgs, mūsējie gana ātri ieguva ievērojamu pārsvaru, tomēr otrajā ceturtdaļā rezultāts lēnām dila, un līdz ar puslaika izskaņu pretinieki nodzēsa 17 punktu deficītu.

Pārtraukums mājiniekiem nāca par labu, un mūsējie pēc nospēlētām trim minūtēm atjaunoja pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem. 26. minūtē rezultāts kļuva 54:34, mājiniekiem ieliekot drošu pamatu uzvarai.

Divdesmit punktu pārsvaru lauvas saglabāja līdz ceturtās ceturtdaļas vidum, un vienīgi galotnē viesi nedaudz samazināja rezultāta starpību. Lai gan liepājnieki šajā mačā vairāk kļūdījās (24:16), tomēr precizitāte bija ievērojami labāka nekā oponentiem (58%:44%).

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 23 punktiem bija Frederiks Meinarts, bet viesiem 14 punktus guva Aleksis Gedrovics.

Nākamo cīņu “Liepāja/LSSS” aizvadīs 9. oktobrī viesos ar BK “Talsi”, kas pirmajā mačā ar 106:107 piekāpās “Bauskai”.

Savukārt “Grobiņa” jauno sezonu uzsāka viesos pret BK “Ķekava” un piekāpās ar 92:103 (21:30, 15:23, 28:20, 28:30).

Grobiņnieku starta piecinieks bija sekojošs: Gatis Jagmins, Kristaps Bumbulis, Niks Lagzdiņš, Kristaps Miglinieks un Arvis Jančauskis.

Visu pirmo ceturtdaļu mājinieki turējās nelielā vadībā, bet tās galotnē ieguva arī desmit punktu pārsvaru. Šāds handikaps laukuma saimniekiem bija līdz 19. minūtei, bet tad ķekavnieki nepilnas minūtes laikā veica 8:0 izrāvienu.

Otrā puslaika ievadā mājinieki panāca jau plus 20, bet turpinājumā grobiņnieki pakāpeniski sāka deldēt savu deficītu.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā pēc Edgara Svikļa un Gata Jagmina tālmetieniem viesi panāca cerīgo 70:73. Tomēr pilnībā lauzt spēli neizdevās – mājinieki galotni aizvadīja rezultatīvāk, izcīnot uzvaru.

Rezultatīvākais mūsējo rindās ar 23 punktiem bija Niks Lagzdiņš, bet mājiniekiem ar 28 punktiem izcēlās Eduards Avotiņš.

8. oktobrī “Grobiņa” izbraukumā sacentīsies ar BK “Saldus”.