Stiprajai un Vihmanei izcila precizitāte, Liepāja gandrīz pārsteidz Slovākijas līderi

Rūta Stiprā un Ketija Vihmane divatā sameta 40 punktus, tomēr “Liepāja/LSSS” spraigā cīņā zaudēja “Pieštanski Čajky” ar 77:84.

25.01.2021 21:58

Kaspara Mājenieka, Nika Lagzdiņa un Mārtiņa Brūvera trenētā komanda aizvadīja pirmo spēli kopš 2020.gada 23.oktobra, izejot laukumā pēc 94 dienu pārtraukuma.

Liepājniecēm pretī stājās Slovākijas Ekstralīgas un EWBL A grupas līdere ”Pieštanske Čajky” – komanda, kura abos nosauktajos turnīros izcīnījusi 15 uzvaras pēc kārtas (dubultieskaite pret ”Young Angels Košice”).

Pještanu rezervē palika kapteine – zviedru spēka uzbrucēja Daniela Hamiltone-Kārtere. Liepāja spēja izrādīt negaidīti sīvu pretestību, līdz pēdējai minūtei noturoties cīņā par uzvaru.

Ketija Vihmane, raidījusi grozā četrus no pirmajiem pieciem tālmetieniem, netrāpīja pēdējos divus mēģinājumus, kamēr viešņas aukstasinīgi nosargāja nelielo pārsvaru.

Liepājniecēm pirmajā puslaikā neklājās viegli cīņā par atlēkušajām bumbām (uzbrukumā 3-8) un neizdevās apturēt vairākus ātros uzbrukumus (3-10). Šīs nosacītās neveiksmes kompensēja teicama precizitāte metienos no spēles.

Kurzemnieces realizēja 18 no 33 metieniem jeb 54% mēģinājumu, turklāt Vihmane, Stiprā un Līna Loceniece sameta 31 no 46 komandas punktiem.

Šajā spēles daļā jāatzīmē arī Elizabetes Bulānes pieci punkti, trīs piespēles un piecas izprovocētās piezīmes.

Puslaiks beidzās neizšķirti (46:46), taču nākamajās desmit minūtēs ”Pieštanske Čajky” pastiprināja spiedienu uz bumbas turētājām.

Liepājas spēlētājas trešajā ceturtdaļā pieļāva deviņas kļūdas, bet Slovākijas klubs devās nelielā izrāvienā – 62:70.

Pēdējā desmitminūtē mājinieces ne uz brīdi nepadevās – ”kaiju” pārsvars ne brīdi nesasniedza divciparu atzīmi, taču izskaņā neizdevās trāpīt savus metienus. Neraugoties uz to, komandas sniegums pelnījis atzinīgus vārdus.

Otrdien liepājnieces Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) spēlē uzņems Eiropas kausa dalībnieci Kamjanskas “Prometey”.