Trešdiena, 22. maijs Emīlija

Studentu cerības izdzisa otrajā puslaikā

10.11.2006 21:35

0

Piektdien otrā apļa pirmo cīņu Latvijas Basketbola līgā aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas, savā laukumā tiekoties ar “Ventspils augstskolas” basketbolistiem, izcīnīja 12.uzvaru – 102:78 (18:17, 23:21, 35:22, 26:18). Otrā apļa pirmo cīņu lauvas iesāka ar tradicionālo starta piecnieku – Artūru Freimani, Mārtiņu Luiku, Vairi Pusaudzi, Klāvu Ansonu un oktobra mēneša vērtīgāko spēlētāju LBL Mareku Jureviču. Sākums mūsu basketbolistiem nebija pārāk veiksmīgs – liepājniekiem īsti nevedās cīņa zem sava groza, no kura apakšas viesiem arī izdevās gūt savus pirmos punktus.

Iedzinēju lomā mūsējie atradās gandrīz vai visu pirmo ceturtdaļu, tomēr, tās beigu daļā, liepājnieku rindās iesaistoties Mārim Citskovskim un Jānim Graudiņam, pirmās desmit minūtes mājiniekiem izdevās noslēgt ar minimālu pārsvaru. Daudz aktīvāk “Liepājas lauvas” iesāka otro ceturtdaļu, tomēr atrauties rezultātā mūsējiem neļāva neprecizitātes uzbrukumā, kā rezultātā puslaika izskaņā lauvas saglabāja tikai trīs punktu handikapu – 41:38.

Pēc pārtraukuma viesiem vienubrīd pat izdevās panākt izlīdzinājumu un izvirzīties vadībā, taču tūlīt pēc tam sekoja mūsējo atbilde – pāris minūšu laikā, sekmīgi nostrādājot aizsardzībā, ar efektīviem uzbrukumiem liepājnieki, galvenokārt pateicoties Mareka Jureviča un Māra Citskovska meistarībai, guva 20 bezatbildes punktus, tādējādi praktiski izšķirot mača likteni. Ar to “Liepājas lauvu” ofensīva nebūt nebeidzās – izskaņā liepājnieki vienubrīd pat bija iekrājuši gandrīz 30 punktu pārsvaru. Domājams, arī tāpēc nervi neizturēja vienam no pretinieku līderiem Ronaldam Zaķim, kurš spēles pēdējās minūtēs saņēma nesportisko piezīmi, kas viņam reizē bija arī piektā. Skaisti lauvām izdevās gūt simto punktu, kad, neviena netraucēts, bumbu grozā no augšas efektīvi trieca uz maiņu uznākušais gaviļnieks Mārtiņš Porziņģis. Spēles pēdējās minūtēs laukumā izgāja arī visi pārējie mūsu rezervisti – Mārtiņš Provizors, Mārtiņš Kripševics un Imants Auznieks. Rezultatīvākais mūsējiem bija Māris Citskovskis, kurš guva 30 punktus, bet Mareka Jureviča kontā 26.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 15.novembrī galvaspilsētā, kur mūsējie spēkosies ar komandas “LU/Barons/Rīdzene” basketbolistiem.

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Ar šo spēli kopumā esmu apmierināts. Pirmajā puslaikā mums neizdevās gūt punktus no labām pozīcijām, tādēļ arī cīņa izvērtās tik saspringta, tomēr mača otrajā pusē mūsu basketbolistu aktivitāte aizsardzībā un virkne pārtverto bumbu pretinieku salauza. Izskaņā radās iespēja iespēlēt jaunos spēlētājus, kuri šoreiz savu darbu paveica godam.