Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Tallinā “lauvas” izsalkumu neremdēja

10.02.2009 21:16

Otrdien SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņā pēc ilgākas pauzes otrā posma spēli aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā ar 68:76 (16:8, 16:24, 20:24, 16:20) piekāpās Tallinas klubam “Kalev”.

Līdz šīm Liepājas vīriešu basketbola komandai izbraukuma spēlēs Tallinā vēl nebija izdevies uzvarēt, un arī šis mačs, lai arī mūsējiem pretī stājās nosacītie pastarīši, nesolījās būt viegls, vēl jo vairāk tāpēc, ka iepriekšējā spēlē “Kalev” basketbolisti pārspēja tā brīža līdervienību “TTU”, tādējādi saglabājot iespējas vēl pacīnīties par iekļūšanu labāko divu komandu skaitā, kas cīnīsies Izaicinājuma kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

Kaut arī pirmie mačā rezultātu atklāja laukuma saimnieki, pirmā ceturtdaļa krietni veiksmīgāka padevās liepājniekiem, kuri vienubrīd pat panāca 11 punktu pārsvaru. Spēles ievadā mūsējiem bija problēmas cīņā par atlēkušajām bumbām, taču, par laimi, “Kalev” basketbolisti to neprata izmantot – mājiniekiem bija zema metienu precizitāte. Tiesa, otrajā ceturtdaļā igauņi atguvās, un pēc nepilnām divām minūtēm Oļegs Okulovs jau bija spiests izmantot minūtes pārtraukumu, pēc kura tad tālāk cīņa ritēja punkts punktā. Un lielajā pārtraukumā abas komandas devās pie neizšķirta rezultāta – 32:32. Jāatzīmē, ka pirmajā puslaikā laukumā bija izgājuši visi deviņi spēlei pieteiktie “Liepājas lauvu” spēlētāji, arī Raimonds Vaikulis, kurš, kā zināms, īsi pirms braukšanas uz Tallinu treniņā sasita ribas.

Arī turpinājumā spēles ritējums bija līdzīgs un abas komandas punktus guva pamīšus, tiesa, vadības grožus mājinieki liepājniekiem neatdeva teju ne mirkli, trešo ceturtdaļu noslēdzot savā labā ar 56:52. Izšķirošajās desmit minūtēs spriedze pieauga, tāpat kā piezīmju nasta – priekšlaicīgi ar piecām piezīmēm laukumu bija spiests atstāt Graudiņš, kas noteikti atstāja iespaidu uz tālāko cīņas gaitu, ņemot vērā lauvu jau tā blāvo tā saukto garo galu. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām pēc diviem Erki Kivinuka precīziem tālmetieniem viesi nonāca zaudētāju lomā ar mīnus astoņi, tomēr divas minūtes vēlāk mūsējiem pat radās iespēja atspēlēties, taču tā netika izmantota. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” komandā bija Nešs ar 21 gūtu punktu, bet Štālbergs sameta 16 un izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas.

Jau sestdien pulksten 17 Liepājas Olimpiskajā centrā BK “Liepājas lauvas” aizvadīs nākamo Baltijas Basketbola līgas maču, kurā mūsējie spēkosies ar “Zemgales” komandu.

BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Jevgēņijs Kosuškins, Kērtiss Nešs, Artūrs Štālbergs, Jānis Graudiņš un Vairis Pusaudzis.