Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Tikai 4. ceturtdaļā ”Ventspils” nolauž ”lauvas”

11.10.2011 18:51

Šovakar Latvijas Basketbola līgas spēli izbraukumā aizvadīja “Liepājas lauvas”, kas ar 69:88 zaudēja “Ventspils” komandai.

Starta piecnieki
Ventspils: Bakičs, J.Strēlnieks, Jangs, Vilards, Meiers
Liepājas Lauvas: Mejo, Kravčenko, Timma, Helmanis, Vitas

Pirmajos uzbrukumos bumba grozā nekrita, bet rezultātu ar tālmetienu atklāja Jangs, taču atbildi parādā nepalika arī Kravčenko – 3:3. Nākamajās minūtēs sekmīgāki uzbrukumā bija viesi – pēc Mejo trejača 12:7. Arī ceturtdaļas atlikušajā laikā ventspilnieki salauzt “lauvas” nespēja. Viesi ļoti sekmīgi uzbruka no distances, kas arī ļāva saglabāt pārsvaru un uzvarēt pirmo desmitminūti ar 22:17.

Kā jau tas bija gaidāms, otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki lēnām sāka pārņemt spēli savās rokās, un pēc Bērziņa trīspunktnieka mājinieki pārņēma vadību (26:24). Tik viegli gan viesi nelūza, un rezultāts uz tablo attīstījās ļoti līdzīgi. Līdz puslaika beigām “Ventspils” savu spēli tā arī nespēja atrast, kas “lauvām” ļāva uzvarēt pirmo puslaiku ar 40:38.

Otro puslaiku ar pieciem punktiem pēc kārtas sāka mājinieki (43:40). Vienu brīdi “Ventspils” pārsvars sastādīja jau 11 punktus (53:42) un šķita, ka beidzot mājinieki savus pretiniekus būs salauzuši, tomēr tad liepājnieki iemeta trīs tālmetienus pēc kārtas, pietuvojoties līdz 51:53. Noslēdzoties trešajai desmitminūtei, tablo vēstīja 61:56 par labu mājiniekiem.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās minūtēs liepājnieki nespēja tikt tuvāk par sešiem punktiem. Tuvojoties spēles beigām, viesu izredzes uz uzvaru kļuva aizvien mazākas, jo īsti pārņemt iniciatīvu “Lauvas” nespēja, un “Ventspils” palielināja savu pārsvaru – trīs ar pusi minūtes pirms beigu sirēnas uz tablo 79:66. Nekādas intrigas šajā mačā vairs nebija – “Ventspils” uzvara ar rezultātu 88:69.

Pa 16 punktiem uzvarētāju labā guva Artūrs Bērziņš un Džamars Jangs. Vēl trīs basketbolisti ”Ventspils” sastāvā guva vismaz desmit punktus. ”Lauvu” rindās pa 14 ačiem iemeta Džošua Mejo un komandas kapteinis Mārtiņš Kravčenko.

Ventspils – Liepājas Lauvas 88:69

Ventspils: Jangs 16, Bērziņš 16, Grejs 14, Vilards 11, J. Strēlnieks 10, Bakičs 7, Meiers 7, Laksa 5, Blaus 2, A. Strēlnieks, Zaķis, Lejasmeiers
Liepājas Lauvas: Kravčenko 14, Mejo 14, Timma 11, Miglinieks 9, Andrjukaitis 7, Vitas 6, Helmanis 4, Ate 2, Leiteris 2, Jakovičs, Freimanis, Bricis