Trīs basketbola klubi izcīna trīs uzvaras

Aizvadītās nedēļas nogalē pašmāju trīs basketbola klubi izcīnīja trīs uzvaras. ”Ramirent” Nacionālajā līgā pie uzvarām tika BK ”Liepāja/LSSS” un ”Grobiņa”, bet Reģionālajā basketbola līgā panākumu guva ”Nīca/BLi”.

13.10.2022 06:00

BK ”Liepāja/LSSS” izbraukumā ar 78:69 (23:24, 24:17, 17:13,14:15) uzvarēja BK ”Talsi” un ar diviem panākumiem divās cīņās izvirzījies Rietumu zonas turnīra tabulas vadībā.

Spēles sākumā liepājniekiem nesekmējās ar pretinieka groza iekarošanu, un ceturtajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā ar 8:2. Turpinājumā cīņas gaita izlīdzinājās, bet līdz otrās ceturtdaļas vidum talsenieki vēl saglabāja nelielu vadību.

Nākamajās minūtēs norisinājās iespaidīgs lūzums, kad mūsējie veica 18:2 izrāvienu un puslaiku pabeidza savā labā ar 47:41.

Pēc pārtraukuma laukuma saimnieki divreiz pietuvojās līdz piecu punktu deficītam, tomēr, sākot ar trešās ceturtdaļas vidu, mūsējie ieguva pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem, un droši aizvadīja maču līdz uzvarai.

Liepājnieku rindās Raivo Cālītis guva 17 punktus, bet 12 punktus pievienoja Artūrs Vuciņš. 13. oktobrī ”Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņems ”Spars/Ventspils Augstskola”.

Arī ”Grobiņa” otrās kārtas maču aizvadīja izbraukumā un ar 95:93 (17:25, 19:20, 25:22, 23:17) pārspēja BK ”Saldus”.

Mājinieki pirmās ceturtdaļas vidū izvirzījās vadībā ar 15:7, bet vēl pēc viena sekmīga nogriežņa ieguva 12 punktu pārsvaru (22:10). Saldenieki lielāko pārsvaru sasniedza cīņas 14. minūtē, kad pēc Artūra Kramiņa divpunktu metiena mājinieki panāca 36:20.

Grobiņnieki epizodiski nedaudz sadeldēja deficītu, tomēr trešās ceturtdaļas izskaņā ”Saldus” pārsvars vēl joprojām bija 14 acis. Piecas minūtes pirms cīņas izskaņas nekas neliecināja par briestošajām pārmaiņām, jo mājinieki atradās gana ērtā vadībā (79:63). Tad laukumā atvērās Niks Lagzdiņš, īsā laikā gūstot četrus tālmetienus, un pēdējais no tiem ievirzīja cīņu papildlaikā.

Papildu piecminūtē spēle ritēja punkts punktā, bet pēdējo vārdu divas sekundes pirms fināla svilpes teica Jānis Ķudis, un stārķi izrāva dramatisku uzvaru. Andis Zariņš guva 25 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Niks Lagzdiņš pievienoja 24 punktus.

”Grobiņa” turnīra tabulā iekārtojusies 3. vietā un nākamo spēli aizvadīs 14. oktobrī savā laukumā ar ”Kandava/Anzāģe”.

Krietni vieglāka cīņa izvērtās ”Nīca/BLi” vienībai, kas Reģionālās līgas mačā savā laukumā ar 86:44 (24:16, 21:10, 20:6, 21:10) pārliecinoši pārspēja ”Babīti”.

Mājinieki bija labāki visos statistikas rādītājos un uzvarēja pelnīti. Nīcenieki precīzāk izpildīja divpunktu metienus (55%:35%) un sekmīgāk cīnījās zem groziem (56:42).

Uzvarētāju rindās ar 29 punktiem izcēlās Arnis Ate. 12. oktobrī ”Nīca/BLi” izbraukumā sacentīsies ar ”Mārupes SC”.