Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

“TTT” atspēlējas pret drosmīgo Liepāju

31.10.2015 18:01

“TTT Rīga” basketbolistes sestdien, 31. oktobrī, izcīnīja trešo uzvaru Latvijas-Igaunijas līgā, savā laukumā pārspējot “Vega 1/Liepāja” vienību ar rezultātu 80:64.

Abas komandas sezonu sāka ar uzvaru sērijām. TTT apspēlēja Igaunijas vadošās komandas, savukārt ”Vega 1/Liepāja” pieveica Tallinas ”Audentes”, Latvijas Universitāti un SK ”Cēsis”. Rīgas sastāvā sestdien atpūtu saņēma Kristena Mena un Digna Strautmane.

Starta piecnieki

TTT Rīga: Kārtere, Krastiņa, Priede, Veidere, Kūlīte

Vega 1/Liepāja: Jākobsone, Silarāja, Līne, Petermane, Vītola

Salīdzinājumā ar ceturtdienu TTT aizsardzība atgādināja Holandes sieru. Liepājnieces iespējas izmantoja gandrīz pilnībā, gūstot punktus gan ātrajās pārejās, gan realizējot daudz tālmetienu. Rīgas komanda ilgu laiku nespēja izmantot pārsvaru augumos un atradās iedzinēju lomā, vadību pārņemot tikai pirmās ceturtdaļas pēdējās sekundēs – 19:18.

”Vega 1/Liepāja” spēlētājas nenolaida rokas, arī otrajā ceturdaļā pāris reižu izraujoties vadībā. Kristīne Silarāja un Ilze Jākobsone ar augstu precizitāti uzbruka perimetrā, pieklājīgā līmenī savas minūtes laukumā aizvadīja kurzemnieču rezervistes. Līdz pārtraukumam viešņas iemeta 5 no 16 tālmetieniem, kamēr TTT realizēja tikai 1 no 11 mēģinājumiem. Rīgas garo spēlētāju pārsvars un Kārteres ”and-one” gājiens tomēr sekmēja mājinieču pārsvara pieaugumu – 39:32. Puslaikā 41:35.

Otrā puslaika ievadā rezultatīvi nospēlēja Rūta Veidere, kopā ar partnerēm pāris minūšu laikā izprovocējot četras piezīmes. Otrkārt, rīdzinieces aizsardzībā arvien biežāk pārtvēra bumbas un guva vieglus punktus ātrajās pārejās. Bumba iekšā gan neceļoja tik daudz, kā vajadzētu un desmit punktu pārsvars pirmo reizi tika sasniegts tikai 28. minūtē – 58:48. Liepājnieces pagura, zaudēja precizitāti metiens un īsi pirms pusstundas beigām TTT panāca plus septiņpadsmit – 65:48.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā mājinieču spiediens atslāba un Liepāja atgriezās spēlē, divreiz samazinot starpību līdz 10 punktiem (67:57 un 69:59). Galotnē rīdzinieces bija ātrākas, izcīnot trešo uzvaru.

TTT Rīga – Vega 1/Liepāja 80:64 (19:18, 22:17, 24:15, 15:14)
TTT Rīga: Veidere 21 (2p 10/13, 1p ½; 6ab, 5ip), Eibele 14 (4ab, 3rp), Kūlīte 8 (10ab), Krastiņa 8 (5pb), Kārtere 7, Meļņika 7 (9ab), Aizsila 6, Priede 4, Eglīte 3, Puriņa 2, Džarcāne. Mena.
Vega 1/Liepāja: Silarāja 17 (6ab, 4rp), Jākobsone 14 (5ab, 5rp), Vītola 14 (4ab), Lipe 10 (3ip), Petermane 7 (5pp), Līne 2, Narubina, Lībeka, Ķergalve; Meilus. Moore.
Tiesneši: Ritvars Helmšteins, Ieva Meistare.