TTT ceļarullis nolīdzina “Liepājas Papīru”, liepājniecēm otrā vieta

25.03.2018 19:57

TTT basketbolistes svētdien, 25. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā uzvarēja “Liepājas Papīru” ar 82:46 un piekto gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas-Igaunijas līgā.

Mārtiņa Zībarta, Jāņa Nešpora un Alenas Eldmanes trenētā komanda sezonu pabeidza ar perfektu bilanci 22-0. Iepriekšējo reizi TTT līdzīgs sasniegums izdevās 2016. gadā, kad rīdzinieču uzvaru un zaudējumu attiecība arī bija 22-0.

Anda Eibele kļuva par seškārtēju Latvijas-Igaunijas līgas čempioni. Piekto gadu pēc kārtas zeltu nopelnīja Baiba Eglīte un Rūta Veidere. Ceturtais tituls Ievai Krastiņai, trešais Lienei Priedei, otrais – Guntai Baško. Pie pirmā titula tika sešas spēlētājas – Šeja Pedija, Azanija Stjuarte, Alija Malota, Karlīne Pilābere, Kate Krēsliņa, Aleksa Gulbe. Pirmā trofeja Mārtiņam Zībartam un Alenai Eldmanei.

Starta piecinieki

TTT: Pedija, Krastiņa, Baško, Malota, Stjuarte
Liepāja: Jākobsone, Puriņa, Veinberga, Grava, Ivaščanka

Rīdzinieces pirmajā puslaikā izjauca Liepājas kārtību, iedzenot piezīmju problēmās pretinieču mazās spēlētājas. Laura Puriņa sapelnīja četras, bet Sindija Kudule – trīs piezīmes. Mājinieces paspēja divreiz izvirzīties vadībā (0:2, 2:4), taču nākamajās septiņās minūtēs netrāpīja lielāko daļu metienu. TTT spēlētājas vairākas pārķēra bumbu un guva vieglus punktus ātrajos uzbrukumos – 20:10. Ceturtdaļas izskaņā Ieva Vītola realizēja pēdējās sekundes tālmetienu no labā stūra – 20:13.

Komandas piezīmes un kļūdas – tie bija divi iemesli, kāpēc TTT pārsvars otrajā ceturtdaļā auga straujāk nekā pirmajā. Rīdzinieces izmantoja plašāku rotāciju – ja ”Liepājas Papīrs” iztika ar septiņām spēlētājām, sāncensēm bija astoņas basketbolistes gūto punktu ailē vien. Šeja Pedija uzbruka ar augstu precizitāti, nepilnās 14 minūtēs nogādājot pretinieču grozā 14 punktus. Alijas Malotas precizitāte sasniedza 100% (2p 1/1, 3p 2/2, 1p 1/2). Viešņas panāca plus divdesmit – 43:23.

Otrā puslaika sākumā Ilze Jākobsone iemeta viltīgu trīspunktu metienu, savukārt rīdzinieces atbildēja ar precīziem metieniem no dažādām pozīcijām. TTT guva daudz punktu ātrajās pārējās, turpinot sodīt liepājnieču kļūdas. Trešās ceturtdaļas vidū pārsvars pārsniedza 30 punktu atzīmi – 59:28. ”Liepājas Papīrs” cīnījās, taču pārspēks bija jūtams. Mājinieču jaunākā spēlētāja Paula Kļeščova laukumā devās 27. minūtē, savukārt Pedijai palīdzēja četras rezervistes. Pirms pēdējām 10 minūtēm 35 punktu pārsvars – 67:32. Spēles izskaņa aizritēja mierīgā gaisotnē.