“TTT Rīga” grauj “Liepāja/LSSS” ar 108:39

29.02.2020 18:48

Sestdien, 29. februārī, notiek “Douglas” Baltijas basketbola līgas pusfināli basketbolā sievietēm. “TTT Rīga” (15-0) uzvarēja “Liepāja/LSSS” (6-11) ar 108:39 un astoto gadu pēc kārtas iekļuva reģionālo sacensību finālā. Viļņas “Kibirkštis MRU” (11-3) un Kauņas “Aistes LSMU” (11-5) cīņa sāksies plkst. 19:30, tiešraide Sportacentrs.com .

Mārtiņa Zībarta, Matīsa Rožlapas un Ivara Ikstena trenētā komanda aizvadīja pirmo spēli kopš 19. februāra cīņas pret Orenburgas ”Nadežda”. Kalendārs paredzēja Eirolīgas pamatturnīra pēdējo spēli aizvadīt 26. februārī Venēcijā, bet… Koronavīra ”Covid 19” straujā izplatība Itālijā iesāka notikumu ķēdi, kas 27. februārī beidzās ar tehnisko zaudējumu un TTT sezonas noslēgumu Eiropas kausos.

”Liepāja/LSSS” pamatturnīru pabeidza ar bilanci 5-9, taču, pateicoties uzvarētiem savstarpējiem dueļiem, ierindojās augstajā ceturtajā vietā. Kaspara Mājenieka un Nika Lagzdiņa komanda ceturtdaļfināla pirmajā spēlē viesos zaudēja Rīgas Stradiņa Universitātei (72:75), bet atbildes cīņā 22. februārī pārliecinoši revanšējās (94:61), iekļūstot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas līgas finālos.

TTT pusfinālam pieteica 11 basketbolistes – deviņām pamata spēlētājām pievienojās otrās divīzijas čempiones Vanesa Jasa un Paula Mauriņa. Liepāja izmantoja 12 spēlētājas, tai skaitā Latvijas 3×3 izlases basketbolisti Kristīnu Petermani – viņa, atšķirībā no sezonas pirmajiem mēnešiem, februārī piedalījās visās trīs izbraukuma spēlēs.

TTT no pirmajām minūtēm dominēja soda laukumā, ar augumu pārsvaru nomācot Liepājas mazo spēlētāju centienus gūt punktus tuvāk grozam. Ceturtdaļas vidū Marina Meibrija un Binta Drammeha pārķēra vairākas bumbas aizsardzībā, sagādājot rīdziniecēm vieglus punktus no groza apakšas. Liepāja turējās līdzi ar trīspunktu metieniem (Trankale, Vihmane), bet astotajā minūtē Daļa Donskihite pretinieču laukuma pusē apspēlēja Vanesu Jasu. Pēdējā kavēja lietuvieti un saņēma nesportisko piezīmi. Donskihite iemeta vienu no diviem brīvmetieniem, bet bumbas kontrole beidzās ar diviem punktiem Rūtas Veideres izpildījumā – 21:11. Rūta guva vēl vienu grozu – 21:13.

Izrāviens 0:5 palika Liepājas ievērojamākais veikums pirmajā puslaikā. Rozenbomas, Locenieces un Veideres tālmetieni uzturēja trauslo laivu virs ūdens, taču TTT uzbrukums bija ievērojami daudzveidīgāks. Rīdzinieces turpināja gūt vieglus punktus ātrajos izrāvienos (12-0), bija pārākas pozicionālajos uzbrukumos un otrajā stāvā (atlēkušās bumbas uzbrukumā 11-5, otrās iespējas punkti 11-0). Megana Hafa bieži izcēlās tieši ar otrās iespējas metieniem un pirmā sasniedza 10 gūto punktu robežu. Puslaikā 49:26 rīdzinieču labā.

Otrais puslaiks sākās ar TTT izrāvienu 33:2. Mājinieces izpildīja brīvos metienus ar augstu precizitāti, turklāt metienu vilni apsegloja Kitija Laksa. Uzbrucēja realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas, pēc tam pārķēra bumbu un pabeidza ātro izrāvienu ar 2+1 gājienu. Tālmetiens pusstundas pēdējā sekundē nebija precīzs, taču Kitija sameta 14 punktus pēc kārtas – 82:28. Pēdējās 10 minūtēs rīdziniecēm atlika sasniegt 100 gūto punktu robežu. Tā krita 35. minūtes beigās, kad ātro pāreju uzbrukumā pabeidza Kate Krēsliņa – 100:31.

TTT bilance Latvijas un Igaunijas līgas, kā arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas čempionāta pusfinālos sasniegusi atzīmi 8-0. No Baltijas līgas izveides brīža 2018. gada rudenī rīdzinieces izcīnījušas 38 uzvaras pēc kārtas. Svētdien gaida fināls pret Viļnas un Kauņas dueļa uzvarētāju.