“TTT Rīga” grauj “Liepāja/LSSS” komandu

11.03.2020 19:37

Latvijas Sieviešu basketbola līgā trešdien, 11. martā, notiek divas spēles. Kitija Laksa sasniedza personīgos LSBL rekordus iemestajos trīspunktu metienos un efektivitātē, palīdzot “TTT Rīga” viesos pieveikt “Liepāja/LSSS” ar 109:61.

Spēle sākās ar metienu festivālu. Kate Krēsliņa, Kitija Laksa un Binta Drammeha vienas minūtes laikā iemeta trīs tālmetienus pēc kārtas – 9:0. Liepājas rindās ar precīziem metieniem no distances atbildēja Daļa Donskihite un Ilze Gotfrīda, tomēr TTT nesamazināja apgriezienus. Rīdzinieces pirmajā ceturtdaļā realizēja 7 no 8 trīspunktu metieniem, turklāt Kitija Laksa iemeta četrus no četriem – 33:21.

Abas komandas turpināja spēlēt rezultatīvi, lai arī ne tik precīzi kā pirmajā desmitminūtē. Laksa nepilnās 15 minūtēs līdz puslaika pārtraukumam guva 21 punktu (tālmetieni 5/5). Divciparu skaitļus sasniedza arī Kate Krēsliņa un Binta Drammeha. Katra sameta pa 11 punktiem, bet rīdzinieces kopā iemeta 10 no 15 trīspunktu metieniem! Liepāja bija gana sekmīga uzbrukumā, tomēr Rīgas metienu kanonāde veicināja tālāku pārsvara pieaugumu – 58:36.

Otrajā puslaikā Liepājai kļuva arvien grūtāk turēt līdzi viešņu tempam. Rīdzinieces sāka biežāk kļūdīties, taču viņu ātrās pārejas uzbrukumā un precīzie metieni sekmēja tālāku pārsvara pieaugumu. Pusstundas beigās atrāviens sasniedza 40 punktus – 83:43. Simts punktu robeža krita 37. minūtes beigās, kad precīza bija Megana Hafa – 100:51.Kitija Laksa trešās ceturtdaļas vidū atkārtoja personīgo rekordu Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlēs, sasniedzot 26 gūto punktu robežu. Uzbrucējas šīs sezonas labākais rādītājs bija 23 punkti. Spēlētāja pirmo reizi LSBL sacensībās iemeta vismaz sešus trīspunktu metienus un nopelnīja lietderības koeficientu 29 (iepriekš 26).

Liepāja/LSSS – TTT Rīga 61:109 (21:33, 15:25, 7:25, 18:26)
Liepāja: Donskihite 12 (2p 3/7, 3p 2/3; 3rp, 4pb), Veidere 12 (2p 2/6, 3p 2/2, 1p 2/2; 5ab, eff 14), Veršele 11 (2p 2/4, 3p 1/1, 1p 4/6), Gotfrīda 8, Rozenboma 7 (8ab), Loceniece 7, Grigorjeva 3, Petermane 1, Ansone, Kalna.
TTT: Laksa 26 (2p 4/7, 3p 6/8; 4ab, 2pb, eff 29), Drammeha 18 (2p 4/8, 3p 2/4, 1p 4/4; 10ab, 7rp, eff 30), Krēsliņa 16 (3p 4/6, 1p 4/4), Pilābere 14 (2p 5/6, 3p 1/3, 1p 1/1), Klakocka 10 (2p 4/5, 1p 2/3; 5ab), Hafa 9 (6ab), Paula Strautmane 8 (6ab, 5rp), Meļņika 4 (6ab), Jasa 4 (3rp).
Tiesneši: Elvis Binders-Čoders, Jānis Sudmalis, Olafs Ozols.