Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Turku maršs mažora noskaņā

23.07.2010 21:31

Dainis Grīnbergs

Šovakar Eiropas U-20 basketbola čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase tikās ar Turciju un ļoti saspringtā cīņā uzvarēja ar rezultātu 64:57 (12:15; 21:10, 9:15; 22:17). Pusfinālā šodien spēle pret Spāniju.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Linda Rubene, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa.

Pirms spēles šķita, ka Latvijas izlases sastāvā būs robi, jo no rīta kājas pirkstus nelaimīgi sagrieza Karlīne Nīmane. Tomēr, parādot milzīgu gribasspēku,komandai iesildoties viņa jau bija ierindā. Spēles sākums, kā jau gaidāms, izvērtās ļoti nervozs un mazrezultatīvs. Izslēgšanas spēļu augstā likme darīja savu. Tikai spēles trešajā minūtē pretinieču grozu atslēdza Klintsone. Turcietes atbildēja ar deviņiem punktiem. Pēc diviem Vītolas tālmetieniem jau priecājās Latvijas izlases līdzjutēji – 10:9. Turcija mūs atvēsināja arī ar diviem trejačiem. Pēc pirmās ceturtdaļas – 12:15.

Niedola un Vītola neļāva turcietēm atrauties – 17:19. Vāji izpildījām divpunktu metienus (14,3% realizācija) un netikām galā ar Javasu (jau 8 punkti). Liene Priede ar savām veiksmīgām darbībām uzbrukumā, gūstot astoņus punktus pēc kārtas, neļāva mūsu cerībām nomirt priekšlaicīgi. Pie rezultāta 26:23 Latvijas labā Turcija ņēma minūti. Latvija veica vēl piecu punktu spurtu un labi cīnījās par atlēcošajām bumbām. Diemžēl vairākas kļūdas neļāva pārsvaru palielināt. Puslaika atpūtā ejot – 33:25.

Otro puslaiku ar trīs punktu metienu atklāja Kaniteza. Noturējām aizsardzību, tomēr vairakkārt kļūdījāmies uzbrukumā. Astoņu punktu pārsvars ātri sadila, un trešdaļas trešajā minūtē jau neizšķirts – 33:33. Spēle uzbrukumā nevedās nevienai no mūsu komandas līderēm, un Latvija bija spiesta ņemt minūtes pārtraukumu. Turpat sešas minūtes neko nevarējām iemest – rezultāts šajā posmā 0:10. Nedaudz vēlāk otro nesportisko piezīmi saņēma mūsu potenciālā kaprace Javasa, un viņa bija spiesta doties uz ģērbtuvēm. Pēc nospēlētām trīs ceturtdaļām – 42:40.

”Turku tanki” ceturtās ceturtdaļas sākumā mēģināja mūs noslaucīt, tomēr Latvijas pretargumenti uz brīdi izrādījās spēcīgāki. Turcietes lika pretī smago un tālo artilēriju – 48:50. Latvietes metās pakaļ katrai pat bezcerīgākai bumbai. Atvērās Sabīne Niedola, ļoti vajadzīgus trīs punktus iemeta Krastiņa – 58:52. Turcietes cīnījās līdz galam. Gezginas tālmetiens, Kanitezas divi soda metieni un tikai plus viens – 58:57. Izcili nospēlēja Klintsone – divi trīspunktnieki, fantastiska spēle aizsardzībā un Liepājas Olimpiskā centra tribīnes ir laimīgas!

Rezultatīvākā mūsu komandā bija Klintsone, kura guva 17 punktus, 13 punkti Vītolas kontā, bet Niedola iemeta 12 punktus un izcīnīja 9 bumbas zem groziem.

Rīt mūsu komandu gaida smaga cīņa. Pulksten 20.45 Liepājas Olimpiskajā centrā jātiekas ar šodien aiz ausīm krievu tiesneša Gorškova pusfinālā izvilktajām čempionāta favorītēm spānietēm. Otrajā pusfinālā pulksten 18.30 tiksies Krievija un Francija.

Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: ”Šodien spēlē izspēlējām daudz brīvu metienu, bet diemžēl tos netrāpījām. Neviena no meitenēm neuzņēmās iniciatīvu. Labi, ka bija Anete Klintsone, kurai spēles beigās nenodrebēja roka. Līdzīgi kā pārbaudes spēlē otrajā puslaikā netikām galā ar Turcijas zonas aizsardzību.”

Sabīne Niedola: ”Bija ļoti agresīva spēle, otrajā puslaikā turcietes mani gandrīz izģērba. Ja mēs tiksim galā ar savām kājām, tad rītdienas spēlē viss būs OK.”