Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

TV –”Lauvas” saplosa “Zemgali”

14.02.2009 19:04

SEB BBL Izaicinājuma kausa spēlē sestdien “Liepājas lauvas”, pateicoties lieliskajam sniegumam otrajā puslaikā, ar 92:70 pieveica “Zemgale” basketbolistus. Uzvarētājiem 29 punktus guva Kērtiss Nešs. Ilmārs Bergmanis bija pirmais, kurš guva punktus šajā spēlē, iemetot tālmetienu.

Jau pēc brīža ar to pašu atbildēja arī Kērtiss Nešs. “Zemgale” nākamajos uzbrukumos atkal paļāvās uz tālmetieniem un nekļūdījās, panākot 9:3. Tas gan bija viņu lielākais izrāviens šajā spēlē, jo turpinājumā labāk izskatījās mājinieki, kuri arī noslēdza pirmo ceturtdaļu savā labā – 26:23. Otrajā ceturtdaļā vadībā bija abas komandas, bet nevienai neizdevās veikt kādu izrāvienu, tādēļ pēc pirmā puslaika uzvarētāja liktenis vēl nebija izšķirts – 43:41 liepājnieku labā.

Pamazām atrauties lauvas sāka tikai otrā puslaika sākumā, kad izdevās panākt vairāku punktu pārsvaru, bet trešās ceturtdaļas izskaņā pat 11 punktu pārsvaru (62:51), bet “Zemgale” pirms pēdējām desmit minūtēm mazliet samazināja pārsvaru – 57:67. Pēdējās desmit minūtēs šaubas par uzvarētāju gan neradās, mājinieki pat spēja beigās iegūt vairāk kā 20 punktu pārsvaru – 92:70.

Liepājnieku rindās nespēlēja Jānis Porziņģis, kurš ir saslimis. Viņa prombūtnē lielisku sniegumu nodemonstrēja Kērtiss Nešs, kurš guva 29 punktus (9 no 12 tālmetieniem). Kopumā liepājnieki iemeta 15 no 27 tālmetieniem. Zaudētājiem 16 punkti Ilmāram Bergamin.