TV – Lauvas sīvā cīņā piekāpjas “Zemgales” basketbolistiem

06.04.2009 21:15

Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas regulārā čempionāta spēlē BK ”Liepājas lauvas” savā laukumā ar 68:70 (16:16, 11:20, 21:17, 20:17) zaudēja ”Zemgales” komandai. Spēli veiksmīgāk iesāka viesi, kurus vadībā ar precīzu tālmetienu izvirzīja Edgars Krūmiņš, bet iesākto veiksmīgi turpināja jelgavnieku milzis Jānis Bambis, kurš pēc vairākām sekmīgām darbībām panāca jau 9:2 ”Zemgales” komandas labā.

Turpinājumā liepājnieki sāka spēlēt krietni aktīvāk un spēles gaita izlīdzinājās, tāpat kā rezultāts, kas, noslēdzoties pirmajai ceturtdaļai bija 16:16. Arī otrajā ceturtdaļā liepājnieku sniegums pārliecību neiedvesa un jelgavnieki atkal panāca deviņu punktu pārsvaru, kāds tas bija arī pirmā puslaika beigas – 36:27. ”Liepājas lauvu” rindās pirmajā puslaikā pa sešiem punktiem bija guvis Klāvs Ansons un Raimonds Vaikulis.

Otrā puslaika sākumā mūsējie itin sekmīgi darbojās aizsardzībā un viesi vairāk nekā četru minūšu laikā spēja gūt vien divus punktus, tiesa, līdzko mājiniekiem izdevās pietuvoties rezultātā līdz mīnus divi, jelgavniekiem atkal izdevās gūt vairākus bezatbildes punktus un panākt desmit punktu pārsvaru, bet pirms izšķirošās ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija 53:48 par labu viesiem. Spēles galotne izvērās ļoti dramatiska un pēdējās sekundēs izraut uzvaru bija iespējas abām komandām, taču veiksmīgāki izrādījās viesi, jo Štālberga mēģinājums ar metienu no groza apakšas izlīdzināt rezultātu nevainagojās ar panākumu. Epizode bija strīdīga, taču tiesneši pret Štālbergu pārkāpumu nefiksēja.

BK ”Liepājas lauvas” starta piecnieks – Raimonds Vaikulis, Artūrs Štālbergs, Jevgēņijs Kosuškins, Jānis Graudiņš un Renārs Zeltiņš.