TV – Papildināts – Valmierieši sarežģī lauvu nākotni

TV –  Papildināts – Valmierieši sarežģī lauvu nākotni
25.03.2008 20:57

0

Šodien Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta pirmās divīzijas spēlē sacentās principiālie sāncenši – BK “Liepājas lauvas” un “Valmieras” komanda. Diemžēl arī šoreiz mūsējiem nācās atzīt pretinieku pārākumu – 63:83 (21:22, 13:16, 20:19, 9:26). BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Mareks Jurevičus, Jevgēņijs Kosuškins, Kaspars Cipruss, Artūrs Štālbergs un Vernons Hemiltons. Šajā sezonā mūsu basketbolisti ar valmieriešiem bija tikušies divas reizes, un abās no tām tika zaudēts ar minimālu rezultāta starpību.

Spēles likme bija augsta – cīņas uzvarētājs spertu plašu soli pretī ceturtajai vietai regulārajā čempionātā, turpretī zaudētājs, gatavojoties LBL izslēgšanas mačiem, situāciju krietnu sarežģītu.

Spēles nozīmīgumu laukumā nevarēja nepamanīt jau pirmajās minūtes un arī turpmākajā cīņā – abas komandas spēlēja asu un agresīvu basketbolu. Sākums mazliet veiksmīgāks padevās mūsējiem, tiesa, vadībā mājinieki pabija tikai uz īsu mirkli, un valmierieši drīz vien atspēlējās, kā arī vēlāk pārņēma spēles grožus savās rokās. Jāteic, ka liepājnieki ļoti izteikti spēlēja uz groza apakšu, tātad uz Ciprusu, kuram bieži vien izdevās apspēlēt Vladimiru Stimaču, taču ne tik bieži gūt punktus. Laukuma otrā pusē Stimačs uzbrukumā darbojās krietni veiksmīgāk, un lielā mērā tieši viņa pūliņi ļāva viesiem pirmo puslaiku noslēgt savā labā – 38:34.

Mača otrā puse sākās ar vētrainu Hemilotna skrējienu, kurš pavisam īsā laika sprīdī no visām iespējamām pozīcijām guva deviņu punktus pēc kārtas, un Bagatskim nekas cits neatlika kā izmantot minūtes pārtraukumu. Diemžēl tikai uz īsu brīdi lauvas pabija vadībā, un cīņas turpinājums neko labu neliecināja. Ja vēl pirms izšķirošās ceturtdaļas viesiem bija tikai trīs punktu handikaps, tad pēdējās desmit minūtēs valmierieši mūsējos nolika uz dēļiem, un pašā galotnē, lai arī liepājnieki nepadevās, uzvarētājs bija skaidrs. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Jurevičus ar 21 gūtu punktu, bet Hemiltons sameta 16.

Nākamo spēli BK “Liepājas lauvas” LBL aizvadīs sestdien, kad izbraukumā spēkosies ar komandu “Bumerangs/Gulbene/ASK”, bet jau 1.aprīlī pulksten 18.30 sporta zālē “Celtnieks” viesosies turnīra pastarīši – “Ķeizarmeža” basketbolisti.

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Galotnē “Valmieras” aizsardzība mums piespieda kļūdīties un beigu beigās salauza. Otrajā puslaikā Ciprusu laukumā sūtīju retāk, jo centos paātrināt mača tempu, taču paviršību bija pārāk daudz. Ja nav organizētas aizsardzības, tad nav arī uzbrukuma. Tagad jāturpina cīņa par LBL regulārā čempionāta piekto vietu.

Komandas “Valmiera” galvenais treneris Ainārs Bagatskis:
– Manuprāt, kontrolējām spēles gaitu itin droši. Jā, atsevišķās spēles epizodēs pieļāvām vairākas kļūdas pēc kārtas, kas ļāva liepājniekiem pietuvoties rezultātā. Otrajā puslaikā pārsteidza Hemiltons ar saviem sologājieniem, droši vien, ja viņš nebūtu uzņēmies līdera lomu, lielāku pārsvaru būtu ieguvuši ātrāk. Šķiet, ka veiksmīgi izdevās neitralizēt arī liepājnieku līderi Jureviču, kaut arī viņš atkal bija rezultatīvākais savā komandā.