Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

TV – Pirmajā pārbaudes spēlē pārspēta Lietuvas izlase

14.05.2009 19:00

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā pirmajā pārbaudes spēlē ar rezultātu 74:68 apspēlēja Lietuvas basketbolistes. Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Gunta Baško, viņas kontā 16 punkti.

Liepājniece Sabīne Niedola izlasē debitēja ar gūtiem diviem punktiem.

Šodien, kad līdz Eiropas čempionāta finālturnīram atlikušas trīs nedēļas un trīs dienas, Latvijas izlase aizvadīja savu pirmo pārbaudes spēli. Tajā latvietes Liepājā tikās ar Lietuvas valstsvienību.

Lai gan spēles rezultātu Liepājā šovakar atklāja Latvijas izlases basketboliste Gunta Baško, pirmo puslaiku nedaudz labāk iesāka Lietuvas izlase. Pateicoties Gintares Petronītes rezultatīvajai spēlei ceturtdaļas vidū lietuvietes bija iekrājušas pāris punktu pārsvaru, taču līdz tās beigu daļai to vēl vairāk palielināja. Pēc jau minētās Petronītes precīza tālmetiena mača astotajā minūtē Latvijas izlases pretinieces bija izvirzījušās vadībā ar 19:10. Rezultatīvā un visai ātrā spēlē lietuvietes turējās drošā vadībā un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 12 punktu pārsvaru 27:15.

Otrās spēles desmit minūtes aizritēja krietni vien mazrezultatīvāk. Pēc mazā pārtraukuma Latvijas izlasei izdevās vērā ņemams atrāviens (12:2) un ceturtdaļas vidū mača rezultāta tablo vēstīja vairs tikai mīnus divi mūsējām – 27:29. Vēl mirkli vēlāk, pēc Ievas Tāres precīza metiena, Latvijas izlase atguva vadību (31:30), taču puslaiku nācās noslēgt iedzinēju lomā – 33:34.

Otrā puslaika ievadā savus pirmos punktus spēlē guva Latvijas izlases līdera Anete Jēkabsone-Žogota un piepalīdzot Aijai Brumermanei, Guntai Baško un Zanei Tamanei Latvijas izlase izvirzījās vadībā – 46:39. Nelielu pārsvaru latvietes saglabāja līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, noslēdzot to ar 55:49. Punktu trešajai ceturtdaļai ar super tālu trīspunktnieku pielika Ieva Tāre.

Arī ceturtajā desmit minūtēs nelielā, bet drošā vadībā turējās Latvijas izlases basketbolistes (59:52, 63:55, 67:61), taču tuvojoties spēles beigām lietuvietes spēja rezultāta starpību sadeldēt līdz mīnus trim punktiem (64:67). Sekoja divi uzbrukumi Jēkabsones un Baško izpildījumā un, lai arī mūsu dienvidu kaimiņienes atkal spēja nedaudz pietuvoties, Latvijas izlase svinēja uzvaru ar 74:68.

Otro pārbaudes spēli Latvijas un Lietuvas izlases aizvadīs aiz slēgtām durvīm, bet 22. maijā Rīgā, Olimpiskajā Sporta centrā Latvijas izlase tiksies ar Izraēlas valstsvienību.