Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

TV – Sabīnei Niedolai 46 punkti uzvarā

04.02.2009 20:14

Latvijas Sieviešu basketbola līgā svarīgu uzvaru izcīnījis SK “Liepājas metalurgs”, kas savā laukumā ar 82:72 (19:14, 16:26, 19:12, 26:20) pieveica komandas “RTU/Merks” basketbolistes. Atkal lielisku maču mūsu komandā aizvadīja Sabīne Niedola, kura šoreiz guva 46 punktus (!). Pirms mača abu komandu savstarpējo spēļu bilance bija neitrāla – gan liepājnieces, gan rīdzinieces savā laukumā bija izcīnījušas pa uzvarai.

Tā kā abas komandas joprojām pretendē uz iekļūšanu regulārā čempionāta labāko četriniekā, kas turpinās cīņu par medaļām, spēle bija īpaši svarīga, it sevišķi jau “Liepājas metalurga” basketbolistēm, kurām, zaudējot šo maču, izredzes jau kļūtu teorētiskas.

Cīņas starta atspēriens veiksmīgāks izdevās mūsējām, kuras savu grozu neskartu nosargāja gandrīz četras pirmās minūtes un izvirzījās priekšgalā ar 6:0, tomēr lielākā pārsvaru mūsējām neizdevās iegūt. Laikam jau jāpiekrīt “Liepājas metalurga” trenerei Līvijai Alpei-Lūkai, kura pirmajā puslaikā kā galveno klupšanas akmeni nosauca aizsardzību. Otrajā ceturtdaļā viešņas, pateicoties Anetes Klinstones asajiem caurgājieniem un kādreizējās Liepājas Basketbola skolas audzēknes Ievas Malkevicas precīziem metieniem, spēja panākt ne tikai izlīdzinājumu, bet arī vadību – pirmais puslaiks noslēdzās ar nelielu komandas “RTU/Merks” pārsvaru – 40:35.

Pēc pārtraukuma laukuma saimniecēm apņēmības aizsardzībā netrūka, un to parāda rīdzinieču tikai divi gūtie punkti sešu minūšu laikā. Ar labu spēli savā laukuma pusē var panākt daudz, un to mūsējās pilnībā apliecināja, panākot jau 52:42 savā labā. Jāteic gan, ka pirms izšķirošās ceturtdaļas liepājnieces īsā laika sprīdī tomēr pamanījās izsēt iekrāto handikapu, taču šajā situācijā svarīgākais bija izcīnīt uzvaru, tā teikt, jebkādiem līdzekļiem. Galotnē tas mūsējām arī izdevās bez liekas nervozitātes, kaut arī pieredzējusī Dace Krūmiņa ar individuāli sekmīgu spēli nevarēja samierināties ar šādu scenāriju līdz pat tiesnešu beigu svilpei. Ko te vēl piebilst – “Liepājas metalurga” komandas uzbrukuma mašīna atkal bija Niedola, kura šoreiz guva 46 punktus (tas ir viņas rezultativitātes rekords), un atkal viņai veiksmīgi asistēja Kristīna Cirša, kuras rēķinā 17 punktu.

Nākamo spēli SK “Liepājas metalurgs” aizvadīs svētdien, kad izbraukumā tiksies ar “Rīgas” basketbolistēm.