Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

U-18 basketbolistes saņem pērienu no spānietēm un izcīna smagu uzvaru pār Izraēlu

Piesātināto jauniešu un junioru basketbola vasaru Liepājas treneru Rūdolfa Rozīša un Ģirta Splītes vadībā uzsāka U18 meiteņu basketbola izlase. Eiropas čempionāta C apakšgrupas pirmās divas spēles latvietes ar mainīgām sekmēm aizvadīja pret Spānijas un Izraēlas izlasēm. Mūsējo rindās čempionātā cīnās arī trīs Liepājas basketbolistes – Sanija Brikmane, Adelīna Urtāne un Madara Šmite.

04.07.2023 06:00

Latvija–Spānija 50:78 (15:29, 14:19, 11:14, 10:16)

Spēles sākums izvērtās nedaudz nervozs un neprecīziem metieniem bagāts. Pēc notraustā starta satraukuma komandas atvērās un rezultāts auga līdzīgi. Izlases aktīvi sedza pa visu laukumu, piekopa ātru basketbolu, un pirmās ceturtdaļas vidū tablo vēstīja 11:11.

Spānietes pirmās desmit minūtes produktīvāk cīnījās par atlēkušajām bumbām, ieguva otrās iespējas un dažu minūšu laikā panāca desmit punktu pārsvaru. Jau pēc pirmās ceturtdaļas pretinieču pārākums cīņā par atlēkušajām bumbām bija gana jūtams (15:4).

Otrajā ceturtdaļā spānietes nemainīgi izmantoja savus trumpjus – auguma pārsvars, fiziska spēle un agresīva aizsardzība. Arī metienu precizitāte pretiniecēm bija visnotaļ augsta, puslaika izskaņā tā joprojām saglabājās 50 procentu robežās, bet latvietes atbildēja ar 28 procentu trāpīgumu.

Dažbrīd mūsējām kliboja metieni no teicamām pozīcijām, kā arī neklausīja tālmetieni, tikmēr spānietes savu handikapu palielināja līdz 20 punktiem.

Pēc pārtraukuma latvietes joprojām cīnījās ar precizitātes meklējumiem, astoņās minūtēs iemetot vien divus punktus. Uzbrukumā parādījās juceklis un nesagatavoti metieni, bet spēle strauji virzījās nepatīkama rezultāta virzienā.

Precizitāte mūsējām nokritās jau zem 25 procentu atzīmes, bet spānietes iespaidīgi krāja atlēkušās bumbas.

Ceturtajā ceturtdaļā latvietes pārgāja uz zonas aizsardzību, kas samulsināja spānietes. Pretinieces vairāk nekā trīs minūtes no spēles neiemeta nevienu grozu, bet arī mūsējās neatrada savu uzbrukuma potenciālu.

Neprecīziem raidījumiem sekoja kļūdas piespēlēs un driblā, kas liedza pietuvoties spānietēm pieklājīgā attālumā. Pretinieces aizvadītajā cīņā bija pārākas visos statistikas rādītājos – precizitātē (44:28%), atlēkušajās bumbās (51:39), kļūdās (15:25), bloķētos metienos (11:1).

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās ar 12 punktiem bija Žozefīne Sīpoliņa, bet liepājniece Madara Šmite pievienoja 11 acis.

Latvija–Izraēla 72:63 (23:17, 22:14, 12:10, 16:21)

Nākamajā dienā spēles pirmajās minūtēs turpinājās iepriekšējā mača scenārijs. Laikā neatbloķēti metieni un nesavāktas bumbas aizsardzībā, uzbrukumā neizprotamas piespēles un samocīti caurgājieni. Tomēr pēc sākotnējiem misēkļiem sāka krāties punkti, sniegums uzbrukumā uzlabojās un cīņa ritēja līdzīgi.

Pirmās ceturtdaļas izskaņā abas komandas nedaudz piebremzēja ar punktu krāšanu, bet pēdējie uzbrukumi sekmīgāki bija mūsējām, kas uz mirkli panāca sešu punktu pārsvaru. Sevišķi aktīva bija Žozefīne Sīpoliņa, kura nospēlētās nepilnās septiņās minūtēs guva deviņus punktus.

Arī spēles otrā nogriežņa ievadā kļūdu bija vairāk nekā produktīvu sniegumu, tomēr latvietes saglabāja sešu punktu handikapu, bet 14. minūtē pirmo reizi panāca pārsvaru, kas bija lielāks par desmit punktiem (33:22).

Pēc pretinieka pieprasītā minūtes pārtraukuma, izraēlietes uzsāka ciešāku segšanu, tomēr mūsējās ar ātru saspēli visnotaļ sekmīgi pārvarēja oponentu presingu. Pēc noietā pusceļa mūsējās nedaudz piekāpās cīņā zem groziem (17:19), bet mazāk kļūdījās (7:15).

Otro puslaiku latvietes uzsāka ar ātri gūtiem četriem punktiem, bet tad ar pozicionāliem uzbrukumiem neizdevās uzlauzt izraēliešu blīvo aizsardzību. Ko neizdevās panākt ar uzbrukumu, to mūsējās kompensēja ar zonas aizsardzību, un oponentes līdz trešās ceturtdaļas vidum netika tuvāk par 14 punktiem.

Rūdolfa Rozīša vadītā komanda arvien biežāk uzbrukuma noslēgumu veidoja caur Sīpoliņu, kuru nebija viegli apturēt caurgājienos. Jūrmalniece jau pirms izšķirošās ceturtdaļas iekrāja 16 punktus.

Cīņas noslēdzošais posms mūsējām iesākās nesekmīgi – pretinieces pirmajā uzbrukumā iemeta trejaci, bet Madara Šmite pēc mirkļa nopelnīja nesportisko piezīmi. Arī nākamie uzbrukumi prieku neatnesa, un triju minūšu laikā latvietes no spēles nerealizēja nevienu raidījumu.

Pārsvars lēnām sāka kust, un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Rozītis sasauca spēlētājas uz apspriedi. Pēc minūtes pārtraukuma lielas pārmaiņas nenotika, parādījās lieka nervozitāte, piespēles lidoja autā, metieni no groza apakšas nelidoja cauri tīkliņam.

Svarīgas epizodes sarežģītā situācijā nospēlēja liepājniece Madara Šmite, izcīnot bumbas aizsardzībā, bloķējot vienu raidījumu un iemetot divus soda metienus. Nepilnas četras minūtes līdz cīņas beigām mūsējās atradās vadībā ar plus desmit un devās vēl vienā minūtes pārtraukumā.

Nervozā galotnē uzvara tika nosargāta, un mūsējās čempionātu sāka ar vienu panākumu divās spēlēs.

Rezultatīvākā basketboliste Latvijas izlasē bija Žozefīne Sīpoliņa, kura atzīmējās ar 22 punktiem un 9 atlēkušajām bumbām. Liepājnieces Madara Šmite un Sanija Brikmane guva attiecīgi 16 un piecus punktus.