Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

U-20 basketbolistes sasniedz Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu

Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionāta astotdaļfinālā ar 81:72 (21:13, 22:23, 22:17, 16:19) uzvarēja Zviedriju un iekļuva astoņu labāko komandu pulkā. Cīņā par pusfinālu latvietes piektdien Klaipēdā sacentīsies ar Portugāli.

Latvijas U20 basketbolistes. (Foto: FIBA)
04.08.2023 06:00

Pirmos uzbrukumus latvietes sekmīgi realizēja groza tuvumā, bet turpinājumā mūsējās savā arsenālā iekļāva arī uzbrukumus no perimetra.

Vanesa Jasa, Luīze Sila un Marta Leimane ar tālmetieniem panāca divciparu pārsvaru, bet pirmā desmit minūšu nogriežņa izskaņā zviedrietes divus punktus atspēlēja.

Pretinieču neatbloķēšana pie sava groza dāvāja Zviedrijai daudz otro iespēju. Skandināvietes saglabāja 40% precizitāti trīspunktu metienos un bija pietiekami agresīvas, gandrīz visu otro ceturtdaļu turoties 5–7 punktu attālumā.

Sila lieliski iesāka trešo ceturtdaļu, realizējot trešo trīspunktu metienu, savukārt groza tuvumā viņai talkā nāca Nikola Priede un Līva Liniņa. Latvietes trīs minūtēs dubultoja pārsvaru – 54:39.

Tomēr pirms izšķirošās ceturtdaļas zviedrietes realizēja vairākus tālmetienus un nedaudz samazināja rezultāta starpību (65:53).

Beidzamās ceturtdaļas ievadā zviedrietes guva četrus punktus pēc kārtas, liekot trenerim Aigaram Neripam pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Jasa pārtrauca pretinieču izrāvienu, taču skandināvietes atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, tai skaitā devīto tālmetienu spēlē, un mūsējo handikaps saruka līdz pieciem punktiem.

Svarīgā brīdī tālmetienu realizēja Leimane, bet Sila izprovocēja piezīmi uzbrukumā un nekļūdīgi iemeta abus soda metienus.

Zviedrietes trīs minūtes tika noturētas bez punktiem, un iegūto handikapu mūsējās nosargāja līdz cīņas galotnei.

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās ar 23 punktiem bija Sila.