Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

U-20 puiši zaudē horvātiem

15.07.2011 22:23

Latvijas U-20 (1-1) basketbolisti Bilbao notiekošajā Eiropas čempionātā piektdienas vakarā ar 58:60 piekāpās Horvātijai (1-1). Mūsu komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Jānis Antrops, bet ar “double double” izcēlās Mārtiņš Meiers – 10 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Mareks Mejeris laukumā pavadīja 33 minūtes un, realizējot abus soda metienus, bet tikai 1 no 4 divpunktu un 1 no 6 trīs punktu metieniem, guva 7 punktus. Lai arī šovakar ar groza iekarošanu neveicās, tomēr Mejeris komandai palīdzēja ar 9 atlēkušajām bumbām, no kurām 2 uzbrukumā, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu.

Latvijas basketbolisti guva mača pirmos piecus punktus, taču atrauties nespēja. Horvātija dominēja zem groziem, precīzāk meta un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar 16-4 izrāvienu, kas summā deva septiņu punktu pārsvaru – 18:11.

Nākamajā ceturtdaļā horvāti, pateicoties lielākam rezervistu ieguldījumam (soliņa pienesums tajā brīdī 21:5, bet visā spēlē 34:7 horvātu labā), savam pārsvaram pievienoja vēl trīs punktus, tādējādi 2. puslaikam sarūpējot desmit punktu handikapu – 35:25. Horvāti savā pirmajā spēlē pret Franciju 40 minūtēs guva tikai 33 punktus.

Latvieši 3. ceturtdaļā ielaida tikai desmit punktus, kas ļāva cerēt uz atspēlēšanos. Pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijai vairs tikai -4 (41:45). 20 sekundes pirms beigām Latvijai -3 (56:59), bet bumba horvātiem. Viņi neprata izmest sānu autu, piespēli pārtvēra Antrops. Pēc viņa piespēles divus punktus iemeta Dāvis Lejasmeiers – 58:59.

Pēc Horvātijas kļūdas no līnijas (iemests viens no diviem soda metieniem) mūsējiem bija iespēja izraut uzvaru vai vismaz panākt izlīdzinājumu, taču Armands Ošiņš aizmeta garām no groza apakšas. Horvātijai uzvara ar 60:58. Latvijas komandā ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Jānis Antrops, bet ar “double double” izcēlās Mārtiņš Meiers – viņam 10+11.