U18 meitenēm Serbijas virsotnes bija par augstu

Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase Eiropas čempionāta trešajā spēlē sacentās ar Serbijas izlasi, un šī dueļa uzvarētājas nodrošināja 2. vietu C apakšgrupā. Līdzvērtīga cīņa izvērtās vien astoņas minūtes otrajā ceturtdaļā, un mūsējās piekāpās ar 54:88 (12:20, 19:19, 12:25, 11:24).

05.07.2023 06:10

Pirms šī dueļa jau bija zināms, ka uzvaru C apakšgrupā izcīnīja Spānija, bet kā ceturtā finišēja Izraēla. Savukārt serbietes pēc diviem mačiem ieņēma labākās izlases godu cīņā par atlēkušajām bumbām.

Cīņas sākums statistiku apstiprināja, un pretinieču torņi saimniekoja groza tuvumā. Serbietes apgrūtināja mūsējo dzīvi ne tikai groza tuvumā, bet arī ar aktīvu segšanu jauca latviešu uzbrukuma sadarbības.

Piecās minūtēs Rūdolfa Rozīša vadītā komanda realizēja tikai vienu metienu, un pirmajā minūtes pārtraukumā Liepājas treneris bija gana pikts.

Ceturtdaļas izskaņā latvietēm precizitāte nedaudz uzlabojās, tomēr kopumā pietrūka sportiskās nekaunības un fiziskās komponentes.

Otro ceturtdaļu mūsējās iesāka ar ātri gūtiem deviņiem punktiem un aktīvu presingu pa visu laukumu. Pretinieču pārsvars izkusa vienā mirklī, un Latvija pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā (21:20). Pēc serbu minūtes pārtraukuma spēle izlīdzinājās un cīņa ritēja līdzvērtīgā gultnē.

Spēle kļuva interesantāka, enerģiskāka, tomēr pirms lielā pārtraukuma pretinieces minūtes laikā veica 8:0 izrāvienu un atjaunoja pirmajā ceturtdaļā iegūto handikapu.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm mūsējās cienīgi turējās līdzi cīņā par atlēkušajām bumbām (19:20), bet nedaudz jūtamāk piekāpās metienu precizitātē (37%:44%) un pieļautajās kļūdās (8:5).

Otrā puslaika pirmajos uzbrukumos latvietēm nesekmējās ar driblu un kļūdu skaits noapaļojās līdz desmit, tikmēr oponentes panāca līdz šim maksimālo pārsvaru spēlē – plus 13.

Arī turpmākās sekundes bija kļūdām un nepareiziem lēmumiem bagātas, un serbietes, nepilnu četru minūšu laikā veicot 17:3 izrāvienu, arvien skaļāk pieteicās 2. vietai grupā.

Pēc ilgāka klusuma brīža mūsējās epizodiski piemeklēja vajadzīgo atslēdziņu Serbijas grozam, taču arī pretinieces nesnauda un viņu pārsvars turējās 20 punktu robežās.

Spēles noslēdzošajā posmā rezultāts sākotnēji auga abpusēji lēnām, un tas pilnībā apmierināja Serbijas basketbolistes. Lai gan pretinieču pārsvars bija jūtams, tomēr ikvienu mūsējo kļūdu serbietes kvalitatīvi pārvērta rezultatīvās darbībās un pārsvars strauji pārsniedza 30 punktu robežu.

Smagā zaudējuma viens no iemesliem bija vājā metienu precizitāte (30%:49%) un ievērojamā kļūdu starpība (23:10). Rezultatīvākā mūsējo rindās ar 18 punktiem bija liepājniece Madara Šmite.

Astotdaļfinālā šodien Latvija sacentīsies ar Vāciju.