“Užavas” kausa pusfinālā “Liepāja” uzvar ar +8

Latvijas basketbola “Užavas” kausa pusfināla pirmajā spēlē “Liepājas” basketbolisti ar 77:69 apspēlēja “Valmiera Glass/ViA” vienību, tomēr kurzemnieku prieku par uzvaru sabojāja komandas spēlētāju gūtie savainojumi.

31.01.2023 21:00

Sākumsastāvi:
Liepāja: Birkāns, Šulcs, Geks, Helmanis, Šiliņš.
Valmiera: Salenieks, V. Vēveris, Kaufmanis, Makols, Beks.

Nepatīkama situācija “Liepāju” piemeklēja pēc trīs ar pusi nospēlētām minūtēm, kad savainojuma dēļ no kurzemnieku ierindas izkrita lielisku sezonu aizvadošais centra spēlētājs Kārlis Šiliņš. Cents liepājnieku lazaretē pievienojās šajā spēlē nespēlējošajiem Kārlim Žundam un Robertam Freimanim. Tas gan neliedza liepājniekiem uzvarēt pirmo ceturtdaļu ar desmit punktu pārsvaru (22:12), savas komandas uzbrukumu uz priekšu vedot Dāvim Gekam, kura rēķinā tieši apaļš desmitnieks.

Otrajā ceturksnī liepājnieku punktu vezuma vilkšanu pārņēma Arnolds Helmanis, bet viesu rindās neduadz sadeldēt spēles rezultāta starpību ļāva Ričarda Greitāna divi rezultatīvie metieni. Pēc sērijas pirmā puslaika liepājnieki bija priekšā ar 40:33.

Trešā perioda ievadā pēc Denga Gaka bumbas spraudiena no augšas un Edgara Kaufmaņa trejača Artūrs Visockis-Rubenis nekavējās pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai sapurinātu savu puslaika atpūtā iemigušo komandu. Kurzemnieki tuvāk par piecu punktu atstatumu pretiniekiem neļāva nokļūt, bet Ojāra Bērziņa trejacis līdz ar ceturkšņa beigu signālu atjaunoja lielu spēles daļu uz tablo bijušo desmit punktu starpību – 61:51.

Ļoti nepatīkamu situāciju pēdējā ceturtdaļā piedzīvoja liepājnieku aizsargs Kristiāns Šulcs. Pēc sadursmes ar pretspēlētāju basketbolists pazaudēja orientāciju gaisā un ar visu svaru nokrita uz rokas un piedzīvoja apakšdelma lūzumu. Par spīti rokas deformācijai Gulbenes basketbola audzēknis gandrīz vai neizrādīja sāpju grimasi un pats izsoļoja no spēles zāles. Skaidrs, ka šī trauma liks “Liepājai” palikt bez aizsarga uz sezonas atlikušo daļu.

“Liepāja” savu pārsvaru tā arī neatdeva un nodrošināja uzvaru pusfināla pirmajā spēlē. Līdz ar beigu sirēnu grozā nekrita Renāra Birkāna trejacis, tādējādi pirms došanās uz Valmieru atstājot kurzemniekiem astoņu punktu pārsvaru. Beigu rezultāts – 77:69.

Liepājnieku rindās Ojārs Bērziņš un Ričards Vanags katrs sakrāja pa 15 punktiem, bet Arnolda Helmaņa kontā ieripoja 14. Viesu rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Tervels Beks, kamēr Edgars Kaufmanis tika pie 11.

Atbildes spēle norisināsies 7. februārī Valmierā, kur arī noskaidrosies pirmā “Užavas” kausa šīs sezonas fināliste.

“Liepāja” – “Valmiera Glass/ViA” 77:69 (22:12, 18:21, 21:18, 16:18)

Liepāja: Bērziņš 15, Vanags 15, Helmanis 14, Geks 10, Meiarts 8, Vītols 6, Šulcs 5, Birkāns 4, Soldatenoks, Šiliņš.
Valmiera: Beks 17, Kaufmanis 11, Karlsons 9, Gaks 8, Salenieks 7, V. Vēveris 6, Makols 6, Greitāns 5, Elksnītis.