Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepāja/LSSS” basketbolistes izcīna Latvijas čempionāta bronzas godalgas

Otrdien, 25. aprīlī, finišēja Latvijas Sieviešu basketbola līgas cīņas par trešo vietu. “Liepāja/LSSS” izbraukumā uzvarēja basketbola skolas “Rīga” juniores ar 62:56, sērijā līdz divām uzvarām gūstot panākumu ar 2-0.

25.04.2023 20:51

Liepāja astoto gadu pēc kārtas izcīnīja medaļu Latvijas Sieviešu basketbola līgā. Kurzemnieces piecas reizes finišēja sudraba pozīcijās (2016-2018, 2020, 2021), savukārt šajā pavasarī, tāpat kā 2019. un 2022. gadā, izkala bronzu.

Kurzemes klubam aprīļa beigas ir karsts laiks. Vīru komanda svētdien pēc vairāku gadu pārtraukuma ”play-off” spēlē uzvarēja VEF un otrdien devās uz pusfināla sērijas trešo spēli Daugavpilī. Direktors Normunds Atvars pa ceļam uz Latgali atbalstīja dāmu vienību.

”Daugavpilī un Tallinā pabiju, tikai Viļņā ne. Visā sezonā neesmu apmeklējis divas kungu un trīs dāmu spēles,” teica Liepājas uzticamais bundzinieks. Apbalvošana notika pienācīgā līmenī – juniorēm ziedus un liepājniecēm medaļas pasniedza LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss.

Starta piecinieki

BS Rīga: Pētersone, Liniņa, Kalniņa, Cīrule, Feierberga
Liepāja: Ķīvīte, Šmite, Kļeščova, Koreņika, Grigorjeva

Juniores, atšķirībā no pirmās spēles, daudz agresīvāk cīnījās par atlēkušajām bumbām, pirmajā puslaikā biežāk tiekot pie uzbrukuma bumbām un otrās iespējas punktiem. Liepājnieces bija veiklākas bumbu pārķeršanā un, spēlējot viens pret vienu.

Raivitas Koreņikas precizitāte, Madaras Šmites un Paulas Kļeščovas individuālā meistarība palīdzēja panākt divciparu pārsvaru.

Mājinieces noturējās spēlē, pateicoties vairākiem iemestiem trīspunktu metieniem. Divas reizes perimetrā izcēlās Elīna Cīrule, vienreiz precīza bija Kate Kondratjeva. Starpība saruka gandrīz trīskārt, tiesa, puslaika beigās junioru izrāviens tika apturēts.

Pēc 20 nospēlētām minūtēm Liepājai sešu punktu pārsvars – 35:29.

Liepāja aiztaisīja groza apakšu un uzbrukumā sameta deviņus punktus pēc kārtas. Kitijas Muzikantes tālmetiens panāca viešņām lielāko pārsvaru – 44:29. Juniores pirmos punktus otrajā puslaikā guva tikai 25. minūtē, kad precīza bija Samanta Gabranova.

Turpmāk punkti krājās regulāri, tiesa, arī liepājnieces nestāvēja uz vietas – 50:38. Pusstundas beigās Katrīna Kalniņa pārķēra bumbu un realizēja trīspunktu metienu – 52:45.

Viešņas ceturtās ceturtdaļas sākumā tika pie uzbrukuma bumbām, taču nevarēja trāpīt no distances. Juniorēm arī nekrita – 54:47. Mājinieču izredzes mazināja Paulas Kļeščovas pārķērtā bumba un ātrais izrāviens – 58:49. Pusminūti vēlāk Liepāja sasniedza komandas piezīmju normu, tādēļ intriga saglabājās – 58:52.

Daudzās nepaņemtās bumbas pie sava groza juniorēm tomēr maksāja dārgi – 95 sekundes pirms beigām Daniela Grigorjeva guva otrās iespējas punktus.

Laikrādim sākot skaitīt pēdējās 40 sekundes pamatlaikā, Katrīna Kalniņa realizēja svarīgu trīspunktu metienu – 60:55. Juniores aizsardzībā sita sodu, sasniedzot komandas piezīmju normu. Grigorjeva trāpīja otro brīvmetienu. Kate Kondratjeva ātri izprovocēja piezīmi, taču iemeta tikai otrajā mēģinājumā – 61:56. Juniores presēja, Liepāja kļūdījās, taču Šarlotes Pētersones metiens nesasniedza mērķi.

BS Rīga juniores/LU – Liepāja/LSSS 56:62 (12:21, 17:14, 16:17, 11:10)

BS Rīga: Cīrule 12 (2p 3/4, 3p 2/6), Kalniņa 10, Kondratjeva 10 (6ab), Feierberga 8, Pētersone 6 (9ab), Gabranova 4, Liniņa 3 (9ab), Štelmahere 3, Liepniece, Juškevica; Putniece, Lūse. Treneri Aigars Nerips, Ainārs Čukste.
Liepāja: Kļeščova 15 (2p 5/9, 3p 1/3, 1p 2/4; 5ab), Šmite 12 (6ab, četras pārķertas bumbas), Grigorjeva 8 (12ab), Koreņika 7 (8ab), Ķīvīte 4 (5ab, 3rp, 3pb), Urtāne 4, Brikmane 4, Muzikante 3, Kaupmane 3, Minajeva 2, Kreicberga, Ekšteina. Treneri Rūdolfs Rozītis, Ģirts Splīte.
Tiesneši: Mārcis Senkēvičs, Raimonds Repelis, Jānis Poriņš.
Sērijā 2-0 Liepājas labā.

Izslēgšanas spēles pirmo reizi kopš 2019. gada notika sērijās, komandām sacenšoties mājās un viesos. Pirms trīs gadiem vietu sadalījumu turnīrā noteica LBS valde, savukārt 2021. un 2022. gadā medaļas tika sadalītas ”Final Four” turnīrā Liepājā.