Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Valmiera”/ORDO izšķirošajā spēlē sagrauj “Liepāja”/”Triobet” vienību

01.05.2017 20:45

Pagājušās sezonas valsts čempione “Valmiera”/ORDO pirmdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas piektajā spēlē savā laukumā ar 102:75 (30:18, 22:22, 22:8, 28:27) sagrāva “Liepāja”/”Triobet” komandu un iekļuva pusfinālā.

Sērijā līdz trim uzvarām “Valmiera”/ORDO triumfēja ar 3-2, bet pusfinālā šī vienība tiksies ar “VEF Rīga” komandu, ko pērn izdevās pieveikt LBL finālsērijā.

Pirmdienas mačā Valmieras vienības sastāvā 25 punktus iemeta Damjērs Pitss, kamēr 19 punktus pievienoja Mārtiņš Laksa. Savukārt “Liepāja”/”Triobet” rindās 16 punktus iemeta Artūrs Ausējs, bet ar 14 punktiem atzīmējās Artjoms Butjankovs.

Jau ar šī mača sākumu “Valmiera”/ORDO basketbolisti ņēma iniciatīvu savās rokās, demonstrējot augstu metienu precizitāti un pirmās ceturtdaļas beigās panākot jau 14 punktu pārsvaru (30:16). Pirmā puslaika turpinājumā spēles ritējums gan izlīdzinājās, un liepājniekiem deficītu izdevās samazināt arī zem desmit punktiem, taču pašreizējie Latvijas čempioni tik un tā pirmo puslaiku noslēdza ar solīdu pārsvaru – 52:40.

Lūzuma punkts pienāca trešajā ceturtdaļā, kuras laikā liepājnieki ļoti vāji darbojās uzbrukumā, bet “Valmiera”/ORDO no 62:47 panāca 74:48, ceturkšņa beidzamo sešu minūšu laikā viesiem ļaujot gūt tikai vienu punktu. Noslēdzošajās pamatlaika desmit minūtēs “Liepāja”/”Triobet” cīņas ritējumu mainīt vairs neizdevās, noslēgumā Vidzemes komandai gūstot ļoti pārliecinošu uzvaru.