Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Valmierā – plus trīs, Liepājā – mīnus trīs

11.02.2007 20:08

0

Svētdien neveiksmi Latvijas Basketbola līgā piedzīvoja BK “Liepājas lauvas”, kas spraigā un notikumiem bagātā mača galotnē tomēr piekāpās vienībai “Valmiera-Lāčplēša alus” – 69:72 (18:19, 19:22, 18:15, 14:16). Šī spēle vēju pilsētā valmieriešiem bija zīmīga ne tikai tāpēc, ka viņi jebkādiem līdzekļiem vēlējās revanšēties par iepriekš piedzīvoto zaudējumu savā laukumā, bet arī tāpēc, ka tieši šajā mačā pie Valmieras komandas galvenā trenera stūres pirmoreiz stājās Ainars Bagatskis, kurš, kā zināms, savu trenera karjeru uzsāka komandā “Barons/LU”, bet vēlāk turpināja titulētajā Lietuvas superklubā “Žalgiris”.

Komandas “Valmiera-Lāčplēša alus” līdzšinējais galvenais treneris Varis Krūmiņš tagad ir kļuvis par  A.Bagatska asistentu. Jāatgādina, ka iepriekšējā abu komandu tikšanās Valmierā beidzās ar liepājnieku minimālu uzvaru – 83:80.

Spēles sākumā krietni veiksmīgāk darbojās mājinieki, kas,  pateicoties Klāva Ansona un Vaira Pusaudža sekmīgiem metieniem no groza apakšas un tālās distances, ieguva astoņu punktu pārsvaru. Viesiem uzbrukumā problēmas radīja lauvu izmantotā zonas aizsardzība, kuru pretiniekiem, ja arī izdevās lauzt, tad bumba biežāk lidoja grozam secen. Vēlāk valmierieši atrada savu spēles pavedienu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar minimālu pārsvaru – 19:18. Turpinājumā nevienai no komandām rezultātā atrauties neizdevās un vadības groži mainījās te par labu vienai, te otrai vienībai, tiesa, puslaika beigās atkal priekšā bija viesi. Nekas būtiski nemainījās arī mača otrajā pusē, un laukumā joprojām cīņa ritēja punkts punktā. Trešās ceturtdaļas sākumā pēc ilgāka pārtraukuma vadībā izvirzījās mājinieki, taču arī šoreiz tas bija tikai uz īsu brīdi, un vēlāk, sekmīgi darbojoties viesu līderim Andrejam Jansonam, valmierieši atkal panāca līdzsvaru. Nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 62:62. Cīņas otrajā puslaikā “Celtnieka” sporta zālē ieradās Valmieras komandas karstasinīgie līdzjutēji, kas saviem basketbolistiem lika justies gandrīz kā mājās. Sestais laukuma spēlētājs viņiem noteikti deva papildu motivāciju un tik nepieciešamo enerģiju mača izšķirošajās minūtēs, kas bija ne mazāk dramatiskas kā iepriekš Valmierā – sešas sekundes līdz pamatlaika beigām mājinieki atradās zaudētāju lomā ar mīnus divi – 68:70, taču labas izredzes panākt izlīdzinājumu bija Vairim Pusaudzim, kurš izpelnījās tiesības uz soda metieniem. Diemžēl viņš īstenoja tikai vienu no tiem. Vēlāk gan mūsējie ātri paguva pārkāpt noteikumus, un pēc pretinieku spēlētāja diviem precīziem sodiņiem liepājniekiem vēl bija nepilnas četras sekundes sava uzbrukuma izveidošanai. Izšķirošais trīspunktu metiens tika uzticēts Marekam Jurevičum – ar lielu pretestību viņš pamanījās bumbu raidīt groza virzienā, taču neveiksmīgi. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Dainis Oberšats ar 20 punktiem, bet Klāva Ansona kontā 17.

Pagaidām nav skaidrs, kad “Liepājas lauvas” aizvadīs savu nākamo LBL spēli, jo piektdien pulksten 18.30 paredzētā cīņa ar gulbeniešiem, iespējams, tiks pārcelta.

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Spēles likteni lielā mērā izšķīra mūsu pieļautās kļūdas, kas varbūt nebija tik redzamas, bet tomēr izšķirošas. Nedaudz iemidzināja vieglais mača sākums, savukārt otrajā puslaikā mums problēmas radīja viesu līderis Andrejs Jansons, ar kuru tā īsti netikām galā. Ļoti stabili nospēlēja Dainis Oberšats un Klāvs Ansons, turpretī Mareks Jurevičus šoreiz neparādīja savu labāko spēli.

Komandas “Valmiera-Lāčplēša Alus” galvenais treneris Ainars Bagatskis:
Tā kā šī man bija debijas spēle Valmieras komandas galvenā trenera postenī, būtiski bija uzvarēt un nebija svarīgi ar cik lielu punktu starpību. Vienmēr var vēlēties labāku sniegumu – kaut kas sanāca un kaut kas nesanāca. Liepājas vienība spēlē tipisku latviešu basketbolu – daudz uzbrūk no tālās distances. Bīstamākie pretinieku rindās bija Dainis Oberšats un Vairis Pusaudzis.

LBL turnīra tabula (spēles, uzvaras, zaudējumi, uzvaru procents)