“Vega 1″/”Liepāja” apvienotā čempionāta regulāro turnīru noslēdz ar zaudējumu

22.03.2017 19:11

Trešdien, 22. martā, noslēdzās Latvijas-Igaunijas basketbola līgas “Top 4” turnīrs. “TTT Rīga” spēlētājas izbraukumā iemeta 16 no 19 tālmetieniem un uzvarēja “Vega 1/Liepāja” ar 119:62.

Abām komandām trešdien bija pēdējā pārbaude pirms izslēgšanas spēļu maratona. Liepājniecēm 27. martā viesos un 2. aprīlī mājās jāaizvada pārspēles pret Tallinas Universitāti par iekļūšanu Latvijas-Igaunijas līgas ”Četru finālā”, savukārt TTT no 31. marta līdz 2. aprīlim cīnīsies par otro Austrumeiropas līgas titulu.

Liepājnieču sastāvā debitēja Zane Jākobsone-Pelse, savukārt rīdzinieču rindās savainojumu dēļ atpūtu saņēma Liene Priede un Ieva Krastiņa. Vispārējo situāciju tas nemainīja – visas deviņas TTT spēlētājas guva punktus, regulāri nogādāja bumbu grozā pēc mājinieču kļūdām un kontrolēja spēli.

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda pirmajā puslaikā parādīja žilbinošu precizitāti tālmetienos, realizējot 9 no 10 mēģinājumiem. Sidnija Kārtere perimetrā izcēlās trīsreiz, Gunta Baško-Melnbārde un Digna Strautmane divreiz, bet Anda Eibele un Baiba Eglīte – pa vienai reizei. Liepājas rindās ar labām epizodēm iepriecināja jaunās uzbrucējas Emīlija Grava, Sabīne Lipe un Ance Mickāne, taču rezultāts strauji auga TTT labā – puslaikā 56:26.

Trešajā ceturtdaļā TTT precizitāte tālmetienos nedaudz kritās, toties viešņas regulāri izcīnīja bumbas uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus. Baško-Melnbārde un Strautmane iemeta trešos tālmetienus, piecas spēlētājas sasniedza 10 gūto punktu robežu.

Pēdējās 10 minūtēs rīdzinieces atkal nekļūdīgi uzbruka perimetrā, visā spēlē realizējot 16 no 19 tālmetieniem jeb 84% mēģinājumu. Iepriekšējo reizi TTT tik daudz trīspunktnieku iemeta 2010. gada 9. martā Liepājā, toreiz trāpot 16 no 33 metieniem.

Gunta Baško-Melnbārde, Sidnija Kārtere un Digna Strautmane iemeta 4 no 4 tālmetieniem katra. Septiņas TTT spēlētājas guva 10 un vairāk punktus, turklāt Baško-Melnbārde nokļuva tuvu ”triple-double”: 20 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un deviņas piespēles.

Latvijas-Igaunijas līgas savstarpējās spēlēs bilance kļuvusi 12-0 TTT labā. Rīdzinieces nākamo spēli turnīrā aizvadīs 8. aprīlī, pusfinālā tiekoties ar RSU un “FCR Media/Rapla” pāra uzvarētājām. Liepāja, ja divu spēļu summā pieveiks Tallinas Universitāti, mērosies spēkiem ar Somijas čempionēm “Catz Lappeenranta”.

Vega 1/Liepāja – TTT Rīga 62:119 (14:29, 12:27, 13:29, 23:34).

Vega 1: Audere 14, Jākobsone-Pelse 10, Silarāja 9, Grava 8, Lipe 8, Petermane 5, Jākobsone 4 (8rp), Mickāne 4, Gertsone, Lībeka; Narubina.

TTT: Baško-Melnbārde 20 (3p 4/4; 7ab, 9rp), Kārtere 18 (3p 4/4; 8rp), Strautmane 18 (3p 4/4), Sazerlenda 17 (4rp), Eibele 11 (5rp), Paugaite 11 (4bm), Kūlīte 10 (6ab), Eglīte 8, Veidere 6.

Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Sudmalis, Jānis Jaunzems.