“Vega 1/Liepāja” basketbolistes ar grūtībām uzveic RSU/”Merks” un sasniedz apvienotā čempionāta pusfinālu

08.04.2016 18:25

“Vega 1″/”Liepāja” basketbolistes Tallinā notiekošā Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta sešu komandu finālturnīra ceturtdaļfināla mačā piektdien uzveica RSU/”Merks”, sasniedzot turnīra pusfinālu.

Liepājnieces Tallinā notiekošajā finālturnīra spēlē bija pārākas ar 60:55 (18:13, 17:13, 10:13, 15:16).

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 25 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 11 izprovocētiem pārkāpumiem bija Latvijas izlases spēlētāja Dita Rozenberga, 17 punkti un 17 bumbas zem groziem Kristīnei Silarājai, bet 13 punktus iemeta Kristīne Vītola. Piecus punktus uzvarētājām pievienoja Kristīna Petermane, bet pārējās četras laukumā pabijušās liepājnieču basketbolistes punktus neguva.

Tikmēr pretiniecēm ar 21 punktu izcēlās Ance Aizsila, bet 14 punkti Santai Dreimanei-Visockai.

Lielāko daļu no spēles vadībā atradās Liepājas komanda, tomēr ceturtajā ceturtdaļā pēc divarpus nospēlētām minūtēm RSU/”Merks” panāca neizšķirtu 47:47. Dažas minūtes rīdziniecēm izdevās noturēties pretī “Vega 1″/”Liepāja” līderēm, tomēr četrarpus minūtes līdz finālsvilpei Rozenberga panāca 54:49.

Divas reizes RSU/”Merks” izdevās pietuvoties līdz punkta deficītam, tomēr “Vega 1″/”Liepāja” apliecināja savu pieredzi un izcīnīja uzvaru ar 60:55.

Pusfinālam jau kvalificējušās regulārā čempionāta divas labākās vienības – “TTT Rīga” un Somijas klubs Lāpenrantas “Catz”. Latvijas čempiones cīņā par tikšanu finālā sestdien cīnīsies ar 1182, bet “Catz” mērosies spēkiem ar “Vega 1″/”Liepāja” komandu.

Pusfināli notiks sestdien, bet spēles par medaļām – svētdien.