“Vega 1″/”Liepāja” basketbolistes pārliecinoši uzvar LU Latvijas un Igaunijas čempionāta spēlē

16.10.2015 11:08

Dāmu basketbola komanda “Vega 1″/”Liepāja” Latvijas un Igaunijas čempionāta spēlē ceturtdien savā laukumā ar 78:52 (25:18, 23:7, 18:10, 12:17) pārspēja “Latvijas Universitāti”.

Starp uzvarētājām ar 28 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām izcēlās Ieva Vītola, kamēr 13 punkti Daigas Līnes rēķinā. Tikmēr 12 bumbas zem groziem savāca Kristīne Silarāja, kurai arī septiņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt LU rindās izcēlās kapteine Liene Stalidzāne, kura guva 18 punktus.

Ja spēle līdz pirmās ceturtdaļas pēdējām minūtēm aizritēja līdzīgi, tad pēc tam mājinieces arvien vairāk palielināja savu pārsvaru, puslaiku noslēdzot ar 48:25 savā labā. Trešo spēles ceturksni liepājnieces noslēdza ar 31 punkta pārsvaru (66:35), bet visā mačā uzvarēja ar 78:52.

Kā zināms, pirmajā čempionāta mačā “Vega 1″/”Liepāja” ar 104:50 pārliecinoši uzveica Igaunijas vienību “Audentes”, bet LU ar 59:42 droši pārspēja “Tartu Universitāti”/”Kalev”.

Čempionātā pa divām uzvarām ir “Vega 1″/”Liepāja” un “Tallinas Universitātei”. Viens panākums Tallinas 1182 rēķinā, bet pa uzvarai un zaudējumam ir LU un Latvijas U-16 izlases basketbolistēm. Zaudējumu savā vienīgajā mačā piedzīvojušas RSU/”Merks”, “Cēsis”, “Tartu Universitāte”/”Kalev”, “TTT Rīga-Juniores” un “Audentes”. Tikmēr čempione “TTT Rīga” vēl nav aizvadījusi nevienu spēli.

Šosezon Latvijas-Igaunijas apvienotā čempionāta regulārajā turnīrā piedalās 11 komandas – septiņas no Latvijas (“TTT Rīga – Juniores”, “Latvijas Universitāte”, Latvijas U-16 izlase, “Cēsis”, “TTT Rīga”, “Vega 1″/”Liepāja”, RSU/”Merks”), kā arī četras no Igaunijas (Tallinas 1182, “Tallinas Universitāte”, “Audentes” un “Tartu Universitāte”).

Piecas labākās komandas kopā ar Somijas čempionvienību Lāpenrantas “Cats” pēc jaunā gada divos apļos cīnīsies par četrām ceļazīmēm uz labāko sešu komandu finālturnīru. Katrai valstij divu apļu turnīrā garantētas divas vietas.

Pārējās sešas komandas vājākajā grupā divos apļos cīnīsies par 7. un 8.vietu, kas dos tiesības pārspēlēs ar spēcīgākās grupas 5. un 6.vietas ieguvējām cīnīties par tiesībām piedalīties finālsešinieka turnīrā.

Tikmēr LSBL izslēgšanas turnīrā aprīlī piedalīsies četras labākās Latvijas komandas pēc Latvijas-Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.