“Vega 1/Liepāja” graujošs revanšs un ceļazīme uz “Četru finālu”

02.04.2017 20:20

Svētdien, 2. aprīlī, noslēdzās Latvijas-Igaunijas basketbola līgas pārspēles par iekļūšanu “Četru finālā”. Pēdējo ceļazīmi uz pusfinālu izcīnīja “Vega 1/Liepāja” basketbolistes, divu spēļu summā pieveicot Tallinas Universitāti ar 140:117.

Armanda Misus trenētās liepājnieces pirmajā spēlē viesos ar minimālu starpību piekāpās Igaunijas kausa ieguvējām ”Tallinn University” – 64:65. Lai iekļūtu četriniekā, mājās bija nepieciešama uzvara ar divu punktu pārsvaru.

Lieliski aizvadīta otrā ceturtdaļa (24:8) ielika pārliecinošus pamatus panākumam. Puslaikā liepājniecēm bija 22 punktu pārsvars spēlē – 41:19 – un plus 21 summā – 105:84. Sērijas noslēdzošajās 20 minūtēs mājinieces palielināja atrāvienu vēl par diviem punktiem – 76:52.

”Vega 1/Liepāja” spēle aizsardzībā pirmajā puslaikā izprovocēja par 10 kļūdām vairāk (3-13) un ļāva gūt daudz punktu pēc pretinieču misēkļiem (14-2). Otrā lielā atšķirība bija metienu precizitātē – liepājnieces realizēja 15 no 34 metieniem no spēles, kamēr viešņas trāpīja 7 no 27 mēģinājumiem.

Laura Audere pirmajā puslaikā izcēlās ar 15 punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem, kamēr Ieva Vītola, Ilze Jākobsone, Kristīne Silarāja un Zane Jākobsone-Pelse pievienoja piecus un vairāk punktus katra. Otrajā puslaikā visas palielināja guvumu līdz divciparu skaitļiem.

Vega 1/Liepāja – Tallinn University 76:52 (18:11, 24:8, 17:16, 17:17).

Vega 1/Liepāja: Audere 15, Vītola 14, Silarāja 13, Jākobsone 12 (8rp), Jākobsone-Pelse 11 (5ab), Druskite 6, Petermane 3, Grava 2, Lipe, Mickāne,Lībeka, Gertsone.

Tallinn University: Kasemagi 18 (8ab), Nikolai 12 (6ab), MacKay 9, Uprus 5, Rebane 4, Pajumets 2, Rits 2, Noponen, Viirmaa, Kait, Korjus.

Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Poriņš, Jānis Sudmalis.