Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Vega 1/Liepāja” iegūst sudrabu

26.04.2016 21:08

TTT Rīga” basketbolistes otrdien, 26. aprīlī, uzvarēja “Vega 1/Liepāja” ar rezultātu 82:52, LSBL finālsērijā līdz trīs uzvarām gūstot panākumu ar 3-0.

”Vega 1/Liepāja” basketbolistes pirmo reizi sasniedza Latvijas finālu un nopelnīja sudraba medaļas, savukārt ”TTT juniores” ceturtajā mēģinājumā (2003, 2009, 2011, 2016) izcīnīja bronzu.

Spēli iekurināja rīdzinieču pirmie un piektie numuri. Anda Eibele iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, bet Zenta Meļņika bija precīza groza apakšā – 8:2. Ilzes Jākobsones un Ditas Rozenbergas rezultatīvā spēle ļāva liepājniecēm atgūties no starta vājuma – 12:9. Groza apakšā joprojām liels pārsvars bija TTT garajām spēlētājām. Meļņika, Kristena Mena, Ieva Kūlīte, Rūta Veidere – visas guva punktus jau pirmajā ceturdaļā, panākot 21:11. Desmitminūtes izskaņā Kristīne Silarāja iemeta tālmetienu, bet Rozenberga pārķēra bumbu un izrāvās ātrajā uzbrukumā – 21:16.

Pirmās ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā un nākamās desmitminūtes ievadā no jauna izcēlās Eibele un Meļņika, bet liepājniecēm sešas minūtes neizdevās trāpīt. Ievas Krastiņas tālmetiens no labās malas palielināja TTT pārsvaru – 28:16. Liepājnieču neveiksmju joslu 17. minūtē pārtrauca Ditas Rozenbergas pustālais metiens – 29:18. Ieva Vītola iemeta tālmetienu. Ieva Krastiņa nekavējoties atbildēja ar to pašu, bet Anda Eibele izskrēja cauri soda laukumam – 36:21. Neatlaidīgā Rozenberga neļāva rīdziniecēm pārsvaru nostiprināt – 40:27.

Puslaika statistika uzrādīja plaisu gūtajos punktos soda laukumā (20-8) un rezervistu pienesumā (12-0). Liepāju virs ūdens turēja Rozenbergas 16 gūtie punkti, bet tālmetienos viešņām bija tikai par diviem procentiem labāka precizitāte (4/11 pret 3/8).

Trešās ceturtdaļas sākumā liepājnieces vairākas reizes netrāpīja no groza apakšas, turpretī TTT spēlētājas sameta septiņus punktus – 47:28. Kurzemnieces nenolaida rokas, nopelnot jaunas iespējas. Rozenbergas un Lipes trāpījumi atjaunoja puslaika ”status quo” – 49:36. Rīdzinieču garās spēlētājas turpināja izmantot augumu pārsvaru, turklāt trāpīja arī brīvos metienus, pēc Rūtas Veideres kārtējiem punktiem atjaunojot plus deviņpadsmit – 57:38. Pusstundas beigās Mena pievienoja vēl divus punktus – 63:42.

Sākoties pēdējām desmit minūtēm, TTT pārsvars svārstījās 18-21 punkta robežās. Petermanes tālmetiens un Silarājas garāmgājiens uzturēja Liepājas cerību liesmu, taču laiks strādāja rīdzinieču labā – 67:50. Pāris minūšu laikā Veidere un Krastiņa atjaunoja plus divdesmit viens – 71:50. TTT soļoja pretī piecpadsmitajam Latvijas zeltam, savukārt “Vega 1/Liepāja” nopelnīja pirmo sudrabu.